سه‌شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۰

واکنش انصارالله به تحرکات انگلیس درباره یمن

1

رئیس کمیته عالی انقلاب یمن به تحرکات انگلیس در شورای امنیت و تلاش برای ارائه پیش نویس قطعنامه‌ای که بیشتر در راستای منافع متجاوزان سعودی و اماراتی است تا حمایت از ملت یمن، واکنش نشان داد.

به گزارش گروه بین الملل قدس آنلاین، محمد علی الحوثی رئیس کمیته عالی انقلاب یمن خاطر نشان کرد اطلاعات درباره پیش نویس قطعنامه انگلیس درباره یمن تاکید می‌کند که این پیش نویس بر اساس روایت سعودی‌ها تدوین شده است.

وی افزود پیش نویس قطعنامه انگلیس تلاش مفتضحانه و تقبیح شده‌ای است که هدف آن توجیه جنایات ائتلاف سعودی علیه غیرنظامیان در یمن است.

الحوثی گفت پیش نویس قطعنامه انگلیس ناامید کننده و بیانگر این است که دست اندرکاران در قبال ملت ما به مسئولیت خود عمل نمی‌کنند.

وی افزود امیدواریم که اعضای آزاده شورای امنیت هرگونه تبلیغ یا مشروعیت بخشی برای ادامه تجاوزات دشمن را نپذیرند.

رئیس کمیته عالی انقلاب یمن به فشارهای آمریکا و عربستان سعودی برای اینکه پیش نویس قطعنامه‌ای که به شورای امنیت ارائه خواهد شد،در راستای خواسته‌های متجاوزان و حامیانشان باشد، اشاره کرد.

الحوثی پیشتر از حمایت جنبش انصارالله از تلاش‌های صلح سازمان ملل متحد در یمن خبر داد. سلمان بن عبدالعزیز پادشاه عربستان هم پس از حدود چهار سال کشتار و جنایت علیه ملت یمن مدعی شده بود که از تلاش‌های سازمان ملل برای پایان جنگ در یمن حمایت می‌کند.

منبع: العالم

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.