پنجشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۰

شهادت سه زن یمنی در حملات ائتلاف سعودی به "الحدیده"

ب

در آستانه آغاز دور جدید مذاکرات یمن در سوئد، نیروهای ائتلاف سعودی همچنان در حال هدف قراردادن غیرنظامیان در جبهه‌های مختلف یمن هستند.

به گزارش گروه بین الملل فارس، در حمله امروز نیروهای ائتلاف سعودی به منازل شهروندان یمنی در شهر «الدریهمی» در استان «الحدیده»، ۳ زن از اعضای یک خانواده جان خود را از دست دادند و شماری از شهروندان یمنی نیز زخمی شدند.

به نوشته پایگاه خبری «المسیرة»، شبه‌نظامیان همپیمان با ائتلاف سعودی در شمال شرق «حیس» در این استان، با توپخانه، منازل مسکونی مردم این منطقه را هدف قرار دادند.

شب گذشته نیز یگان توپخانه‌ای ائتلاف سعودی  بیش از ۶۰ گلوله توپ به روستای «الزعفران» در منطقه کیلومتر۱۶ استان الحدیده شلیک کرد و پایگاه خبری انصارالله گزارش داد که «مزدوران» با سلاح سنگین مانند دوشکا روستای «الشرف» و «محل الشیخ» در شهرستان «الحالی» استان الحدیده را هدف قرار دادند.

از سوی دیگر، جنگنده‌های ائتلاف سعودی - آمریکایی، منطقه «القد» در شهرستان مرزی «رازح» در استان «صعده» را بمباران کردند و هنوز خبری درباره قربانیان این حمله در دست نیست.

این تشدید حملات ائتلاف سعودی علیه یمن در حالی صورت می‌گیرد که قرار است دور جدید مذاکرات صلح یمن از امروز (پنجشنبه)، در استکهلم آغاز شود.

طی ماه‌های اخیر، قتل جمال خاشقچی، روزنامه‌نگار سعودی در کنسولگری سعودی و حمله جنگنده‌های سعودی به اهداف غیر نظامی در یمن که منجر به کشته شدن بیش از ۱۵۰ زن و کودک شد، توجه‌ها را به بحران ایجاد شده در این کشور معطوف کرد و هم‌اکنون جامعه بین‌الملل خواستار توقف جنگ سعودی و اماراتی علیه یمن است و آمریکا نیز طرفین درگیر در یمن را به توقف این جنگ دعوت می‌کند.

منبع: فارس

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.