شنبه ۸ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۵

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان:

افتتاح ۷۳۵ پروژه برق‌رسانی گیلان در دهه فجر

توزیع برق گیلان

گیلان- جمشید طالبی گفت:تعداد ۷۳۵ پروژه شهری و روستایی با اعتباری بالغ بر ۴۰۲ میلیارد ریال در دهه فجر امسال افتتاح و بهره برداری خواهد شد.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از روابط عمومی توزیع برق گیلان، جمشید طالبی مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان گفت: امسال تعداد ۷۳۲ پروژه برق رسانی شهری و روستایی در خصوص احداث و اصلاح شبکه فشار ضعیف هوایی و زمینی، شبکه فشار متوسط هوایی و زمینی و نصب ترانسفورماتور های هوایی، زمینی و کمپکت (برای تقویت ولتاژه شبکه ) و تبدیل سیم مسی به کابل خودنگهدار جمعا به مبلغ بیش از ۳۹۰ میلیارد ریال و ۳ پروژه (تامین برق روستایی ) به مبلغ بیش از ۱۱ میلیارد ریال در دهه فجر افتتاح و بهره برداری خواهد شد.

وی افزود: در راستای تحقق شعار دولت تدبیر و امید مبنی بر محرومیت زدایی و ارائه خدمات به مناطق محروم، سعی شد ۳ روستا که در مناطق صعب العبور و کوهستانی شهرستانهای تالش و رودبار قرار دارند، تامین برق شان در دست اقدام قرار گیرد.

طالبی از برق رسانی به ۶۳ خانوار روستایی در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی خبرداد و تصریح کرد: از این تعداد، روستاهای برون بالا و وسی از توابع شهرستان تالش و روستای گردلات از توابع شهرستان رودبار  بوسیله انرژی خورشیدی تامین برق می شوند؛ تا پیش از دهه مبارک فجر امسال، تعداد روستاههای برق دار استان گیلان ۲هزار و ۵۵۷ روستا بود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان تصریح کرد: درحال حاضر برق رسانی به روستاههای زیر ۱۰ خانوار پس از تامین اعتبار به ترتیب اولویت و درصورت اخذ مجوز از سازمان منابع طبیعی  در دست اقدام است؛ در حال حاضر بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار مشترک دارد که از این مقدار حدود ۷۸ درصد کل مشترکین را ، مشترکین خانگی تشکیل می‌دهند و بیشترین فراوانی را در سطح استان گیلان به خود اختصاص داده‌اند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.