شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۷

اعتراف یونیفل به نقض قطعنامه ۱۷۰۱ از سوی تل‌آویو

1

سخنگوی نیروهای سازمان ملل مستقر در جنوب لبنان(یونیفل) به نقض گسترده قطعنامه ۱۷۰۱ شورای امنیت از سوی رژیم صهیونیستی اعتراف کرد.

به گزارش گروه بین الملل قدس آنلاین، سخنگوی یونیفل تاکید کرد اقدامات اسرائیل در مواضعی که در مرزهای(فلسطین اشغالی) با لبنان تحت سیطره دارد، با قطعنامه ۱۷۰۱ شورای امنیت مغایرت دارد.

از سوی دیگر خبرگزاری رسمی لبنان گزارش داد ژنرال استفانو دیل کول فرمانده کل نیروهای یونیفل با سفر به شهرک عدیسه در جنوب لبنان از نزدیک شاهد اقدامات رژیم صهیونیستی در این منطقه لبنانی بود که اشغال کرده است.

این دومین سفر فرمانده یونفیل به شهرک العدیسه طی دو روز اخیر بوده است.

همزمان با حضور فرمانده یونیفل، یک گشتی نظامی رژیم صهیونیستی در جاده نظامی موازی دیوار فنی مشاهده شد. فرمانده یونیفل همچنین با بازدید از موضع گردان اندونزیایی یونیفل در شهرک عدشیت القصیر در جریان آخرین وضعیت منطقه قرار گرفت.

در پی تجاوز سال ۱۹۷۹ رژیم صهیونیستی به لبنان، نیروهای سازمان ملل با هدف دفاع از استقلال لبنان و خروج اشغالگران صهیونیستی، به این کشور وارد شدند.نیروهای یونیفل در لبنان نقش حائل و محافظت از آتش بس میان رژیم صهیونیستی و لبنان را برعهده دارند.  قطعنامه ۱۷۰۱ شورای امنیت هم در پی جنگ ۳۳ روزه رژیم صهیونیستی علیه لبنان در ۱۱ آگوست ۲۰۰۶ میلادی تصویب شد آن هم پس از آنکه رژیم صهیونیستی با وجود حمایت‌های گسترده آمریکا و متحدان غربی و خیانتکاران عرب در برابر رزمندگان حزب الله لبنان شکست خورد.

منبع: فارس

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.