دوشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۲

سخنگوی ارتش خبر داد

اعلام اسامی شهدا و مصدومان حادثه هواپیمای بوئینگ ۷۰۷ ارتش

هواپیما

سرتیپ دوم تقی‌خانی سخنگوی ارتش اسامی شهدا و مصدومان حادثه سقوط هواپیما بوئینگ ۷۰۷ را اعلام کرد.

به گزارش گروه سیاسی قدس آنلاین، امیر سرتیپ دوم تقی‌خانی سخنگوی ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره به حادثه سقوط هواپیمای بوئینگ ۷۰۷،  گفت: صبح امروز یک فروند هواپیمای باربری بوئینگ ۷۰۷ نیروی هوایی ارتش که دارای محموله گوشت برای اجرای طرح مردم‌یاری و در راستای کمک به اقتصاد کشور از مبدأ بیشکک  پایتخت کشور قرقیزستان عازم کشورمان بود، دچار حادثه شد و اقدام به فرود اضطراری در فرودگاه فتح استان البرز کرد که در هنگام فرود از باند، خارج و پس از برخورد با دیوار انتهایی باند دچار آتش‌سوزی شد.

وی افزود: در این حادثه، ۱۳ نفر از کارکنان این نیرو به فیض شهادت نائل آمدند و مهندس پرواز مجروح شده و به یکی از بیمارستان‌های استان البرز منتقل و بستری شده است.

سخنگوی ارتش خاطرنشان کرد: این پرواز در راستای سلسله اقدامات ارتش و به‌ویژه نیروی هوایی ارتش در اجرای طرح‌های مداوم مردم‌یاری و کمک به اقتصاد کشور انجام شده است و بدون شک دلاورمردان و شهدای عزیز این حادثه در جایگاه شهدا و قهرمانان ۸ سال دفاع مقدس قرار دارند.

امیر تقی‌خانی با تأکید بر اینکه در چنین مأموریت‌هایی برای صرفه‌جویی در استفاده از تجهیزات و بهره‌برداری مطلوب از زمان‌های طولانی مأموریت، همزمان اقدامات آموزشی نیز صورت می‌گیرد، گفت: در این مورد هم اقدامات آموزشی نیز برای خلبانان و مجموعه تیم پروازی صورت گرفته، در نتیجه این مأموریت، آموزشی هم بوده است، در ضمن هواپیما به هیچ عنوان در اجاره نبوده است.

گفتنی است، در حادثه امروز امیر سرتیپ دوم غفور قجاوند فرمانده سابق تیپ پشتیبانی شهید لشکری
سرهنگ جواد سلیمانی
سرهنگ محمدباقر ندری
سرهنگ محمد عبدلی
سرهنگ دوم عزیز علیزاده
سروان داود ذوالفقاری
سروان علی افروغ
ستوانیکم محمد رضا طاهری
ستوانیکم مصطفی محمودی
ستوانیکم سعید قاسمی
ستوانیکم جواد مرادی
ستوانیکم حمید رضا لطفیان
  کارمند فریدون شیخی
(شاکر آجرلو و مریم زارعی‌نژاد از شهدای غیر نظامی)  به فیض شهادت رسیدند.
 سرهنگ فرشاد مهدوی قلعه نیز مجروح شده است.

گفتنی است صبح امروز(دوشنبه، ۲۴ دی)  یک فروند هواپیمای باربری ۷۰۷ حامل ۳۰ تن گوشت از مبدا بیشکک قرقیزستان، اقدام به فرود اضطراری در فرودگاه فتح البرز کرد که هنگام فرود، از باند خارج شد و پس از برخورد به دیوار انتهایی باند، دچار آتش سوزی شد.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.