یکشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۹

در مورد دیدار امشب ایران و عمان

مهاجرانی: تیم عمان کاملا هماهنگ است

1

سرمربی اسبق تیم ملی فوتبال ایران گفت: عمان گرسنه موفقیت است و اگرچه شانس موفقیت ندارد اما برای هر تیمی می‌تواند دردسرساز شود.

به گزارش گروه ورزشی قدس آنلاین، حشمت مهاجرانی سرمربی اسبق تیم ملی فوتبال ایران  در مورد دیدار امشب ایران و عمان که ساعت ۲۰:۳۰ در مرحله یک هشتم نهایی جام ملت‌های آسیا برگزار می شود ، گفت: در مسابقات حذفی جای اشتباه نیست و عمان هم تیمی است که خوب مقاومت می‌کند. این تیم یک قدم عقب نمی‌گذارد. عمان اگرچه ستاره سرشناسی ندارد اما تیمش کاملا هماهنگ است. الحبسی دروازه‌بان اصلی عمان که در چارلتون انگلیس هم بازی کرده به دلیل مصدومیت غایب است اما دروازه‌بان جدید عمان هم ناجی تیم شده است.

وی افزود: در خط هافبک عمان بازیکنی مثل محمود جوهر دارد که یک بازیساز خوب است. و الفسانی بهترین مهاجم عمان است. این تیم البته دفاع آسیب پذیری دارد هرچند مدافعانش به خوبی به خط حمله و هافبک اضافه می‌شوند. ضمن اینکه فراموش نکنیم عمان گرسنه موفقیت است. نباید تصور کنیم عمان چون به عنوان تیم سوم صعود کرده ضعیف است. اگر بازی‌های این تیم مقابل ازبکستان و ژاپن را نگاه کنید متوجه می‌شوید که اگر اشتباه داوری نبود عمان تیم سوم گروه نمی شد. این تیم البته شانس قهرمانی ندارد ولی می‌تواند برای هر حریفی مشکل‌ساز شود. بزرگترین نقطه ضعف عمان دفاع‌های چپ و راست این تیم هستند. 

سرمربی اسبق تیم ملی با اشاره به نقاط برتری ایران عنوان کرد: تیم ملی ایران نقاط مثبت زیادی دارد نباید خطاها و اشتباهات گذشته را مرتکب شویم و می‌توانیم از سد این تیم عمان عبور کنیم.

مهاجرانی در مورد اینکه برخی از شیوه بازی تیم ملی مقابل عراق انتقاد کردند، گفت: اگر هدف از بازی با عراق حفظ صدرنشینی بود که بازی با عراق خوب بوده است. مربی تلاش کرد با ایجاد تعادل بین حمله و دفاع گل نخوریم به عنوان صدرنشین صعود کنیم تا راه هموارتری برای رسیدن به نیمه نهایی داشته باشیم. ما بعد از عمان باید با برنده چین و تایلند بازی کنیم. ضمن اینکه تیم ملی ایران نشان داده می‌تواند در جریان مسابقه سیستم‌های مختلفی را اجرا کند. ۴-۱-۴-۱ و ۳-۵-۲ و حتی ۴-۳-۳ را به خوبی اجرا می‌کنیم و مدافعان کناری تیم ایران تکنیک و سرعت خوبی دارند. البته در بازی با عراق در محوطه جریمه حریف کم تعداد حاضر می‌شدیم که در بازی با عمان نباید با آن روش بازی کنیم. 

وی در مورد حرف‌های کی‌روش که باعث ایجاد بحث‌ها و حواشی زیادی در اطراف تیم ملی شد، عنوان کرد: در این مدت زمان کمی که تا بازی تیم ملی باقیمانده فقط باید به تیم ملی آرامش بدهیم. وقت برای انتقاد و صحبت هست. بنابراین بهتر است در مورد حرف‌های کی‌روش چه مثبت و چه منفی صحبت نکنیم و فقط به فکر آرامش تیم ملی باشیم در آینده وقت به اندازه کافی برای این مسایل هست.

منبع: فارس

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.