سه‌شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۳

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد خبر داد:

آغاز ساخت 4 دانشکده جدید دانشگاه علوم پزشکی مشهد در سال جدید

رئیس تیم پیوند قلب و ریه دانشگاه علوم پزشکی مشهد

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه در حال حاضر کمبود فضای فیزیکی در حوزه آموزش یکی از عمده ترین مشکلات ما به شمار می رود، اظهار کرد: تلاش می شود تا پایان سال جاری و اوایل سال آینده کار ساخت ۴ دانشکده جدید با زیر بنای ۶۰ هزار متر مربع در پردیس دانشگاه آغاز شود.

به گزارش قدس آنلاین و به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، محمد رضا دارابی در نشست با اعضای هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه مقدمات کار و طراحی نقشه های بهداشت، پیراپزشکی، طب سنتی و مکمل و پرستاری و مامایی در پردیس دانشگاه انجام شده است، تاکید کرد: با اجرای این پروژه تلاش می شود در مدت یک سال و نیم فضاهای آموزشی به بهره برداری برسد که در صورت تحقق آن نیاز دانشگاه تا ۲۰ سال آینده تامین خواهد شد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه این دانشگاه با دارا بودن 9 هزار و۵۰۰ دانشجو، ۹۵۰ عضو هیات علمی بزرگترین دانشگاه علوم پزشکی شرق کشور محسوب می شود که تاکنون افتخارات و دستاوردهای مهمی را به همت اعضای هیات علمی به ثمر نشانده است، تصریح کرد: در حال حاضر دانشگاه علوم پزشکی مشهد جایگاه مطلوبی را در رتبه بندی های ملی و بین المللی کسب نموده است که این امر با تلاش و همت تمامی گروه های فعال در سطح دانشگاه به نتیجه رسیده است.
دارابی با بیان اینکه امروز هرم سنی اعضای هیات علمی دانشگاه جوان است، اظهار کرد: در سال های اخیر با جذب اعضای هیات علمی جوان توانمند و نخبه و متعهد به انجام کار ، این دانشگاه توانسته است موفقیت های متعددی را در عرصه های علمی، آموزشی و دیگر حوزه ها کسب کند.
وی با بیان اینکه دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد دانشکده ای نوپا با اعضای هیات علمی جوان است خاطر نشان کرد: در حال حاضر از نظر تعداد اعضای هیات علمی در دانشگاه نسبت به دانشگاه های هم تراز در شرایط مناسبی قرار داریم اما توزیع و جذب اعضای هیات علمی به شکل متناسبی در دانشکده ها شکل نگرفته است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد تصریح کرد: این آمادگی در دانشگاه وجود دارد که در صورت کمبود اعضای هیات علمی براساس سند آمایش سرزمین و شاخص های استاندارد، نسبت به جذب اعضای هیات علمی اقدام شود.
دارابی با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی مشهد علاوه بر حوزه آموزش و پژوهش، مسئولیت مهمی را در بخش های بهداشت، درمان و ارائه خدمات در اقصی نقاط استان بر عهده دارد خاطر نشان کرد: تلاش می شود با توجه به منابع موجود بر اساس عدالت ارائه خدمات به تمامی مردم ارائه شود.
وی با بیان اینکه وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی موضوع اجتماعی شدن سلامت را به طور جدی دنبال می کند خاطر نشان کرد: دانشکده بهداشت در زمینه اهداف برنامه اجتماعی شدن سلامت و ایجاد  ارتباط با معاونت بهداشت، صنعت و بین دانشگاهی می تواند نقش اساسی ایفا کند.
رییس دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیز در این نشست مهمترین مشکل این دانشکده را کمبود فضای فیزیکی عنوان و اظهار امیدواری کرد: با حمایت رییس دانشگاه و معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه ساخت فضاهای آموزشی جدید اجرایی شود.
محمد صفریان، رییس دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به توانمندی های اعضای هیات علمی این دانشکده خاطر نشان کرد: اعضای هیات علمی این دانشکده علاوه بر فعالیت در حوزه های علمی، پژوهشی و آموزشی توانمندی های لازم را در حوزه مدیریتی نیز دارا هستند.
وی ضمن قدردانی از حمایت های رییس دانشگاه در تامین نیازهای اعتباری و آموزشی دانشکده اظهار کرد: در حال حاضر این دانشکده با توجه به سند آمایش سرزمین و نوپا بودن فعالیت آن، نیاز به توسعه بیشتر و نگاه ویژه دارد.

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.