شنبه ۶ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۶

معاون وزیر نفت خبر داد

پالایشگاهها با بنزین هزار تومانی ضررده نیستند

1

علیرضا صادق آبادی گفت: ما بنزین تولیدی پالایشگاهها را با نرخ فوب خلیج‌فارس خریداری کرده و اختلاف قیمت آن با نرخ هزارتومانی را، در قالب یارانه می‌پردازیم.

به گزارش گروه اقتصادی قدس آنلاین، علیرضا صادق آبادی، مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی درباره اینکه با وجود افزایش نرخ تسعیر ارز در بودجه سال ۹۸، آیا با افزایش هزینه پالایشگاه ها و در مقابل ثابت ماندن نرخ بنزین، پالایشگاه ها زیان ده نمی‌شوند، گفت: نرخ دلار مورد استفاده برای برخی از هزینه‌های پالایشگاهی، همان نرخ نیمایی است، این در حالی است که ما بنزین پالایشگاه ها را، مطابق فوب خلیج فارس خریداری می کنیم.

وی با رد زیان‌ده بودن پالایشگاهها در نتیجه ثابت ماندن نرخ بنزین، ادامه داد: در حقیقت اختلاف قیمت بنزین باکیفیت استاندارد را بر اساس نرخ فوب خلیج فارس و قیمت تکلیفی هزار تومانی، به پالایشگاهها یارانه داده و در مقابل تولید هر فرآورده‌ای، به پالایشگاه ها کارمزد می‌دهیم.

صادق آبادی در پاسخ به پرسش دیگر مهر درباره اینکه با توجه به کاهش فعالیت های شرکت ملی پتروشیمی و همچنین تا حدودی شرکت ملی پالایش و پخش، احتمال ادغام این دو شرکت وجود دارد، تصریح کرد: اطلاعی در این زمینه ندارم.

منبع: مهر

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.