جمعه ۱۲ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۰

حبیب‌زاده: "احمدیان" تعهد کتبی داده بود کار غیر ورزشی نکند

امین احمدیان

رئیس کمیته انضباطی فدراسیون تنیس روی میز آخرین شرایط مربوط به بررسی حرکت غیر ورزشی ملی‌پوش جوان این رشته را تشریح کرد.

به گزارش گروه ورزشی قدس آنلاین، بهنام حبیب‌زاده، نایب رئیس فدراسیون تنیس روی میز و رئیس کمیته انضباطی این فدراسیون در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، درخصوص حرکت غیر ورزشی امین احمدیان در جریان برگزاری مرحله پنجم تور بزرگسالان اظهار داشت: سیاست ما این بوده است که از جوانان و کسانی که الگو هستند، حمایت کنیم و درخصوص مسائل اخلاقی هم اقدامات خوبی انجام شده است. در اردوی تیم‌های ملی همواره بر رعایت مسائل اخلاقی تاکید می‌شود، اما با این وجود گاهی اوقات چنین اتفاقاتی هم رخ می‌دهد.

وی افزود: احمدیان پیش از این یکبار هم در جریان مسابقات لیگ برتر حرکت ناشایستی انجام داده بود. ما همان زمان با او صحبت کردیم و این ورزشکار تعهد کتبی داده بود که دیگر تکرار نکند. برد و باخت جزو ذات ورزش است، اما ورزشکاران باید مراقب رفتار خود باشند. به هر حال اقدامات قانونی درخصوص این حرکت غیر ورزشی و کوبیدن راکت به زمین انجام می‌شود.

رئیس کمیته انضباطی فدراسیون تنیس روی میز با بیان اینکه حذف نام احمدیان از اعزام به تورهای قطر و عمان با دستور رئیس فدراسیون صورت گرفته، ادامه داد: این تصمیم هرگز یک مجازات نیست. فدراسیون قرار بود در راستای تشویق این ورزشکار او را اعزام کند تا این ملی‌پوش مورد تشویق قرار بگیرد، اما پس از اتفاقی که افتاد، رئیس فدراسیون از اختیارات قانونی‌اش استفاده کرد و این ورزشکار از تشویقی که قرار بود شود، محروم شد.

حبیب‌زاده درباره تشکیل کمیته انضباطی گفت: کمیته انضباطی برخورد لازم را خواهد کرد. سیاست ما این است که طوری برخورد کنیم تا پیشگیری شود، اما در جاهایی که برخورد سخت لازم باشد، این کار انجام می‌شود، چرا که برای این ورزشکاران و قهرمانان هزینه‌هایی صورت گرفته و امتیازاتی به آنها داده شده است. به هر حال به دلیل حساسیت موضوع، مماشات صورت نمی‌گیرد. در واقع ما به اندازه‌ای که حمایت شده، به همان اندازه نیز برخورد می‌شود. در مجموع طی 10 روز آینده کمیته انضباطی برای بررسی این اتفاق تشکیل جلسه خواهد داد.

وی با اشاره به اینکه احمدیان در گذشته هم مشابه چنین اقدامی را انجام داده بود، عنوان کرد: او یک ظرفیت و بازیکن ملی است. ما بر همین اساس شرایط را به شکلی فراهم کردیم که روانشناس در اختیارش باشد و ظرفیت برد و باخت برایش مشخص شود. این سرمایه‌ها، پرچم ایران در مسابقات بین‌المللی هستند و تکرار چنین حرکاتی با از دست رفتن آبروی مملکت رابطه دارد. پیش از این صحبت‌ها و برخوردها و بخشش‌ها انجام شده، اما برخی اوقات ورزشکار به آن پختگی نرسیده که از فرصت‌های قبلی استفاده کند. احمدیان هم از فرصت قبلی استفاده نکرد. البته باید به نکته اشاره کنم که در 99 درصد مواردی که برخورد کرده‌ایم، آن تخلف دیگر تکرار نشده است. جدیت ما به خود بازیکن هم کمک می‌کند. ما اجازه نمی‌دهیم که بازیکن سالاری شکل بگیرد. چنین نفراتی یک الگو هستند و ما همیشه سعی کرده‌ایم حمایتی خوبی از آنها انجام بدهیم.

رئیس کمیته انضباطی فدراسیون تنیس روی میز با اشاره به اینکه در حکم احمدیان همه جوانب فنی و حقوقی رعایت می‌شود، در پاسخ به این سوال اگر این ورزشکار عذرخواهی کند، تاثیری در صدور رای خواهد داشت یا نه؟ گفت: عذرخواهی می‌تواند باعث تخفیف در تنبیه و مجازات شود، اما وقتی که چنین کاری در پخش زنده تلویزیونی انجام می‌شود، تبعاتی برای ورزشکار دارد.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.