جمعه ۱۲ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۶

رحیمی‌جهان‌آبادی

هیچ‌گونه توقیف واردات گوشتی در گمرک دوغارون اتفاق نیفتاده است

واردات گوشت قرمز از کشورهای همسایه

رییس فراکسیون مرزنشینان با اشاره به انتشار خبری مبنی بر توقیف محموله گوشت در مرز دوغارون و وجود مافیای گوشت در کشور گفت: این خبر از ریشه و بنیان کذب است.

به گزارش قدس آنلاین ؛جلیل رحیمی‌جهان‌آبادی  بیان کرد: اخیرا در فضای مجازی و رسانه‌ای کشور خبری مبنی بر توقیف یک محموله شش کامیون گوشت که از هرات قرار بوده وارد کشور شود منتشر شده است و قصد داشته‌اند با انتشار این خبر به مردم القا کنند که یک مافیا گوشت در کشور وجود دارد که جلوی واردات گوشت را گرفته‌ است و می‌توان گوشت ارزان وارد اما مافیا مانع می‌شود.
وی تصریح کرد: بعنوان نماینده مردم شریف تربت‌جام، تایباد، باخرز و صالح‌آباد در مجلس شورای اسلامی که گمرک دوغارون هم در این حوزه انتخاباتی وجود دارد، پس از کسب اطلاع از مسئولین گمرک و استانی متوجه شدیم این خبر کذب محض است و با قصد دیگری افراد این خبر را منتشر کرده‌اند.
رحیمی‌جهان‌آبادی افزود: افراد با نشر اکاذیب و تشویشف اذهان عمومی به هدف سیاه‌نمایی وضعیت کشور، تخریب علیه نظام و نهادهای خدمتگذار در نظام تلاش می‌کنند به آبروی این نهادها ضربه بزنند و چنین افرادی دلسوز مردم نیستند.
وی عنوان کرد: درست است که شرایط اقتصادی کشور و بازار تنش‌ها و نوسان‌هایی دارد اما نشر این اخبار نادرست و دروغ که پیشینه زیادی هم چنین افرادی در حوزه‌های دیگر دارند و ذهن مردم را آشفته می‌کنند کار غیراخلاقی و غیرقانونی است.
این نماینده مجلس تاکید کرد: ایجاد بدبینی علیه نظام و نهادهای حکومتی، اقدام علیه آرامش و امنیت مردم است و متاسفم این اخبار از سوی افرادی مطرح می‌شود که ادعای حمایت از نظام را دارند اما برای تخریب دولت و نگاه جناحی‌شان این اقدامات را انجام می‌دهند ولی متوجه نیستند که سر شاخه نشسته‌اند و انتهای شاخه را می‌بُرند و درواقع به اصل نظام، اعتماد و آرامش مردم آسیب وارد می‌کنند.
رحیمی‌جهان‌آبادی گفت: نه محموله‌ای در گمرک دوغارون توقیف شده و نه مجموعه‌ای وجود دارد که بخواهد جلوی واردات گوشت را بگیرد و واردات گوشت از بسیاری از کشورها من‌جمله افغانستان صورت می‌پذیرد. همچنین برای واردات گوشت از هر کشوری همانند سایر کالاهای خوراکی، یکسری مقررات بهداشتی و اداری مثل بررسی بارنامه وجود دارد که برای تضمین و تامین سلامت مردم است و بجز اجرای چنین مواردی در گمرک‌ها که طبق زمان استاندارد هم انجام می‌شوند هیچ توقف دیگری وجود ندارد.
وی خاطرنشان کرد: انتشار این اخبار کذب فقط برای بدبینی علیه نظام و دولت است و هیچ‌گونه توقیف واردات گوشتی در گمرک دوغارون اتفاق نیفتاده و مافیایی هم در این زمینه وجود ندارد.
منبع : ایسنا
انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.