شنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۶

فرماندار اسفراین خبر داد

بهره برداری از ۱۴۸ پروژه عمرانی با اعتباری بالغ بر ۵۸۹ میلیارد ریال در دهه فجر

فرماندار اسفراین

خراسان شمالی- طاهر رستمی گفت: پروژه راه آهن جوین- اسفراین بیش از ۶۵ درصد پیشرفت فیزکی دارد که سفر معاون وزیر راه و شهرسازی به این شهر، قول مساعد برای سرعت بخشیدن به کار و اتصال استان به شبکه ریلی کشور را گرفته شد.

به گزارش قدس آنلاین، به نقل از روابط عمومی فرمانداری اسفراین، طاهر رستمی فرماندار اسفراین از بهره برداری ۱۴۸ پروژه عمرانی با اعتباری بالغ بر ۵۸۹ میلیارد ریال در سطح شهرستان اسفراین خبر داد و گفت: عمده پروژه ها در حوزه زیرساختی و اشتغالزایی است .

وی دهه فجر چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی ایران را مظهر ۴۰ سال استقامت، پایمردی، عزت و اقتدار مردم در برابر توطئه ها و تحریم های استکبار جهانی عنوان کرد و افزود: محور برنامه های دشمنان اسلام بر این مبنا بود که ما نتوانیم ۴۰ سالگی پیروزی انقلاب را جشن بگیریم اما مردم پیش تر از این با حضور پرشور خود در راهپیمایی ۱۳ آبان نشان دادند که همیشه در همه صحنه ها پرشور حاضر هستند و قطعاَ با حضور گسترده خود در راهپیمایی ۲۲ بهمن تمام نقشه های دشمن را خنثی خواهند کرد و پاسخ محکمی به یاوه گویی های استکبارجهانی خواهند داد .

فرماندار اسفراین ادامه داد: وظیفه مسئولین بعنوان نماینده دولت و حاکمیت  این است که در راستای رفع مشکلات معیشتی مردم و کمک به تولید و اشتغال تلاش کنند.

رستمی با بیان این نکته که بیشترین مشکل شهرستان و کشور در حوزه اشتغال و تولید است،افزود: برای اینکه کمترین آسیب ها را از تحریم ها داشته باشیم و برای رسیدن به خودکفایی، باید بر مبنای شعار اقتصاد مقاومتی حرکت کنیم.

وی ادامه داد: در همین راستا دولت تدبیرو امید با توصیه مقام معظم رهبری از محل صندوق توسعه ملی ۲۵۰ میلیون دلار جهت اشتغال پایدار روستایی و عشایری اختصاص داده است که در مرحله اول در این شهرستان بیش از ۴۵۰ میلیارد ریال برای توسعه اشتغال پایدار روستایی و عشایری به متقاضیان پرداخت شده است  و همچنین در آینده ای نزدیک با پیگیریهای انجام شده  به دو طرح بزرگ شهرستان نیز پرداخت خواهد شد.

فرماندار اسفراین با اشاره به تفاهم نامه منعقد شده ماه گذشته با جهاد دانشگاهی کشور گفت: به منظور جلوگیری از فرسایش خاک و کاهش مصرف آب و افزایش درآمد مردم منطقه، تفاهم نامه ای برای کاشت گیاهان دارویی و رونق تولید در بخش صنعت با جهاد دانشگاهی کشور منعقد شد که به زیرکشت بردن ۱۰۰۰ هکتار از اراضی شهرستان برای ۱۰ سال آینده از هدفگذاری های این تفاهم نامه می باشد. و همچنین در این تفاهم نامه پیبش بینی شده است تا یک میلیون قطعه توسط شرکت آذین فورج برای خودروسازان تهیه و تامین شود که باعث افزایش ۳۰درصدی ظرفیت شرکت آذین فورج خواهد شد .

وی گفت: در دهه فجرامسال، افتتاح دفتر استانی پژوهشکده گیاهان دارویی در اسفراین را خواهیم  داشت.

رستمی همچنین از پیگیریهای انجام شده برای فعال تر شدن بخش خصوصی در شهرستان اسفراین خبر داد و تصریح کرد: با بهره برداری از شرکت فولاد آلیاژی کیمیای صبا در آینده ای نزدیک برای بیش از ۴۰۰ نفر اشتغال ایجاد خواهد شد و همچنین به پیگیریهای انجام شده در خصوص رفع مشکل شهرک صنعتی و بازگرداندن کارخانه های راکد به چرخه تولید اشاره کرد.

وی در خصوص پروژه های زیرساختی شهرستان، به پروژه راه آهن جوین –اسفراین با پیشرفت فیزیکی بیش از ۶۵ درصد اشاره کرد و گفت: در سفر معاون وزیر راه و شهرسازی به شهرستان قول مساعد برای سرعت بخشیدن به کار و اتصال استان به شبکه ریلی کشور را گرفته ایم .

پروژه  راه بام – دوغایی نیز از دیگر پروژه هایی بود که رستمی در به آن اشاره کرد و گفت : با انجام این پروژه مسیر جاجرم به قوچان و دوغایی ۸۰ کیلومتر کوتاه تر خواهد شد؛ خوشبختانه با دستور استاندار خراسان شمالی، کارها سرعت گرفته است .

دوبانده کردن محور بجنورد به اسفراین و تکمیل ۵/۵ کیلومتر از مبادی ورودی اسفراین به محض رفع ایرادات فنی تا بهار سال آینده نیز از پروژهای زیرساختی شهرستان اسفراین بود که رستمی به آن اشاره داشت .

به گفته رستمی، شهر تاریخی اسفراین ظرفیتهای خوبی جهت توسعه صنعت گردشگری و توریسم دارد که به همان اندازه صنایع شهرستان نیز درآمدزا است .

وی در پایان سخنان خود اعلام آمادگی کرد که به سرمایه گذاران شهرستان و کسانی که اهلیت و صلاحیت سرمایه گذاری را خصوصا در بخش توسعه صنعت گردشگری و در جهت توسعه و آبادانی و رونق تولید در شهرستان را دارند، کمک خواهد کرد.

/انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.