شنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۵

امام جمعه اهل سنت جرگلان در حاشیه «همایش شکوه و اقتدار انقلاب اسلامی» :

انقلاب اسلامی یک نعمت الهی است

نوروزی

امام جمعه اهل سنت رازوجرگلان

همایش شکوه و اقتدار انقلاب اسلامی در ۴۰ سالگی ویژه علما و روحانیون اهل سنت با حضور مدیران، مدرسان و ائمه جمعه اهل سنت استان‌های خراسان به میزبانی تربت جام برگزار شد.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت خراسان در گفت‌وگو با خبرنگار ما با تأکید بر حفظ دستاوردهای انقلاب توسط علما در آستانه ۴۰ سالگی انقلاب افزود: کارنامه انقلاب در زمینه توجه به حقوق مختلف هموطنان اهل سنت، کارنامه درخشانی است که با گذشت ۴۰ سال از پیروزی انقلاب اسلامی تبیین این دستاورد توسط علمای دینی ضرورت دارد و امام خمینی(ره) با تأکید بر مسئله وحدت اسلامی فضایی برای همزیستی و تعاون هرچه بیشتر پیروان فرق اسلامی ساکن در کشور فراهم آورد.

حجت الاسلام والمسلمین فرجام افزود: قانون اساسی در جمهوری اسلامی حقوق اقلیت‌های ساکن در ایران را به رسمیت شناخته و مسئولان نظام نیز اهتمام جدی خود را به تأمین امنیت و زمینه مشارکت سیاسی و اجتماعی آنان را فراهم کرده‌اند.

وی همچنین به اهداف این همایش اشاره کرد و گفت: چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب «افتخار به گذشته- امید به آینده» و ارائه دستاوردها و خدمات انقلاب اسلامی در مناطق مرزی خراسان، بخشی از اهداف این همایش خواهد بود که توسط علمای دینی و مدرسان اهل سنت در جامعه بازگو می شود که در این همایش ۳۵۰ نفر از مدرسان، طلاب و ائمه جمعه اهل سنت شرکت کردند.

امام جمعه اهل سنت جرگلان خراسان شمالی با گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب در گفت‌وگو با خبرنگار ما اظهار داشت: کلمه چهل در قرآن و احادیث اسلامی بسیار مقدس است و امروز به شکرانه ۴۰ سالگی انقلاب وظیفه داریم از درخت تنومند جمهوری اسلامی که با خون هزاران شهید آبیاری شده بدرستی حراست کنیم تا منافقین و گروهک‌های فرقه‌ای نتوانند در اتحاد و انسجام ما رخنه ایجاد کنند.

آخوند رحیم صمدی با تأکید براینکه انقلاب اسلامی یک نعمت الهی است، افزود: رهنمودهای مقام معظم رهبری به عنوان یک رهبری دلسوز و خادم اسلام توانسته است خدمات شایسته‌ای برای کشور و مسلمین انجام دهد و وظیفه همه علمای دینی است که این عزت و سربلندی کشور را با اتحاد و یکدلی حفظ و روحیه امید به آینده را در جامعه باز گو کنیم و اجازه ندهیم با اختلافات جزئی خودمان را نابود کنیم که این رویکرد می‌تواند پیچ‌های خطرناک ایجاد کند.

به گزارش خبرنگار ما، همایش «شکوه و اقتدار انقلاب اسلامی در ۴۰ سالگی» روز یازدهم بهمن ماه با حضور ۳۵۰ نفر از علمای اهل سنت به میزبانی تربت جام در محل سالن همایش دانشگاه آزاد اسلامی تربت جام برگزار شد.

منبع: روزنامه قدس

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.