یکشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۷:۴۲

رئیس سازمان صمت استان ایلام عنوان کرد

تصویب ۴۲۱ مصوبه برای رفع موانع تولید

جلسه رفع موانع تولید

ایلام- یاراله نصیری گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۳۸ جلسه اصلی و ۳۱ جلسه کارشناسی، جمعأ ۶۹ جلسه کارگروه تشکیل شده است.

به گزارش قدس آنلاین،  یاراله نصیری رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان ایلام، بعد از ظهر امروز (یکشنبه) در کار گروه تسهیل و رفع موانع تولید که با حضور مهندس صالحی نیا معاون وزیر صمت، استاندار ایلام و سایر اعضا تشکیل شد، اظهار داشت: در جلسات مربوطه ۲۶۰ پرونده واحدهای صنعتی و کشاورزی بررسی و بالغ بر ۴۲۱ مصوبه برای رفع موانع آنها به تصویب رسیده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان و دبیر کار گروه تسهیل و رفع موانع تولید اعلام داشت: بیش از ۵۲ مصوبه در خصوص تعیین تکلیف بدهی‌ها بوده است.

نصیری گفت: ۴۰ مصوبه برای تامین مالی بنگاه‌ها، ۱۴ مصوبه امور زیربنایی، ۳۰ مصوبه در رابطه معافیت‌ها، ۴مصوبه برای مسائل سوخت و انرژی مورد نیاز و ۱۲۰ مصوبه دیگر نیز مربوط به سایر موضوعات بوده است؛ ۶۸.۶ درصد مصوبات اجرایی، ۲۸.۳ درصد در حال اجرا و فقط ۳.۱ درصد آنها اجرا نشده اند.

این مقام مسئول ادامه داد: تعداد جلسات برگزار شده در طی امسال در مقایسه با سال قبل ۳۰ درصد رشد داشته است.

دبیر کار گروه تسهیل و رفع موانع تولید استان ایلام به آثار و نتایج این جلسات اشاره و بیان داشت: اشتغال  ۷۴ واحد صنعتی و کشاورزی به تعداد ۲۶۱ نفر تثبیت شده است.

 اشتغال واحد تعطیل فعال شده به تولید ۴۴۱ نفر بوده است و ۳۸ واحد که افزایش ظرفیت داشته اند، ۹۸ نفر نیروی جدید استخدام کرده اند.

رئیس سازمان صمت استان ایلام ابراز داشت: با جمع بندی نهایی نتایج مصوبات کار گروه از ابتدای سال جاری تاکنون مشخص شد که بیش از ۸۹۲ فرصت شغلی تثبیت، بازگشت به کار و یا به کارگیری جدید شده‌اند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.