دوشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۶

جمالی خبر داد؛

بررسی INSTEX در کمیسیون امنیت ملی با حضور ظریف

جمالی

عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی مجلس از حضور وزیر امور خارجه در جلسه عصر امروز این کمیسیون جهت بررسی کانال ارتباطی «اینستکس» خبر داد.

محمد جواد جمالی از حضور رئیس دستگاه دیپلماسی در جلسه کمیسیون متبوعش خبر داد و گفت: جلسه عصر امروز کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با حضور ظریف، مسئولان وزارت امور اقتصادی و دارایی، وزارت صنعت معدن و تجارت، بانک مرکزی و برخی بانک های دیگر که احتمال ارتباطات مالی با کشورهای خارجی دارند، برگزار می شود.

وی افزود: قرار است در این جلسه درباره کم و کیف کانال «اینستکس» بحث و بررسی هایی صورت گیرد.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: امیدواریم که بتوانیم در این جلسه شفافیت قضیه را به دست آوریم و برای ما هم این موضوع شفاف شود که آیا اروپایی ها این کانال را به عنوان فروش نفت در برابر غذا و دارو پیگیری خواهند کرد یا آنکه شروعی برای اجرای تعهدات آنان در برجام است.

جمالی گفت: همچنین شنیده می شود که شروطی برای اجرای این کانال گذاشته شده است که باید این موضوع روشن شود که آیا حقیقت دارد یا خیر که اگر اینگونه باشد به هیچ وجه برای ما قابل قبول نیست.

منبع: مهر

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
type="text/javascript"> var head = document.getElementsByTagName("head")[0]; var script = document.createElement("script"); script.type = "text/javascript"; script.async=1; script.src = "https://s1.mediaad.org/serve/qudsonline.ir/loader.js" ; head.appendChild(script);