سه‌شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۷

رویترز: کره شمالی احتمالا بمب‌های هسته‌ای بیشتری ساخته است

کیم

نتایج تحقیقات جدید حاکی از فعالیتهای هسته‌ای کره شمالی با وجود مذاکرات خلع سلاح است.

به گزارش گروه بین الملل قدس آنلاین، طبق یک تحقیق منتشر شده فقط چند هفته قبل از دومین نشست بین رئیس جمهوری آمریکا و رهبر کره شمالی به نظر می‌رسد کره شمالی درحین مذاکرات خلع سلاح با آمریکا احتمالا در سال گذشته اقدام به تولید ۷ بمب هسته‌ای و افزودن آنها به زرادخانه خود کرده است.

گزارش منتشر شده از سوی مرکز همکاری و امنیت بین الملل دانشگاه استنفورد حاکی از آن است که با اینحال توقف آزمایشات موشکی و هسته‌ای کره شمالی از سال ۲۰۱۷ به بعد به این معنی است که برنامه هسته‌ای این کشور به نسبت سال گذشته تهدید کمتری به شمار می‌رود.

سیگفرید هکر، مدیر سابق آزمایشگاه تسلیحاتی لس آلاموس آمریکا در نیومکزیکو که اکنون در استانفورد مشغول فعالیت بوده و یکی از نویسندگان این گزارش به شمار می‌رود به رویترز گفت که تحلیل تصاویر ماهواره‌ای حاکی از ادامه تولید سوخت بمب در سال ۲۰۱۸ بوده است.

به گفته وی سوخت تولید شده از فعالیت راکتور پنج مگاواتی در تاسیسات هسته‌ای یونگ بیون از ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۸ به نظر از ماه می دوباره شروع به کار کرده و تقریبا ۵ الی ۸ کیلوگرم پلوتونیوم مناسب برای تسلیحات هسته‌ای تولید کرده است.

این ترکیب به همراه تولید احتمالا ۱۵۰ کیلوگرم اورانیوم با غنای بالا احتمالا فرصت افزایش بمبهای هسته‌ای کره شمالی به تعداد ۵ تا ۷ عدد را داده است.

منبع:تسنیم

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.