سه‌شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۱

مدیر روابط بین الملل دانشگاه علوم پزشکی مشهد مطرح کرد

محدودیت‌های دانشگاه سدی دربرابر افزایش تعداد دانشجویان خارجی

دانشگاه علوم پزشکی مشهد

مدیر روابط بین الملل دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: مشکل فعلی ما نبود ظرفیت کافی برای جذب دانشجویان خارجی است که دانشگاه باید در اختیارمان قرار دهد.

به گزارش قدس آنلاین، سیامک زارعی قنواتی اظهار کرد: عنوان کرد: اگر یک پردیس بین‌المللی اختصاصی دارای ساختمان و فضای مناسب و اساتید مجرب در دانشگاه علوم پزشکی مشهد داشته باشیم تا بتوانیم فارغ از دانشجویان ایرانی به دانشجویان خارجی آموزش دهیم شاید ۱۰ برابر آمار فعلی متقاضی داشته باشیم ولی اکنون ظرفیت ما در حوزه جذب دانشجویان خارجی محدود است.
وی اضافه کرد: ما اگر بخواهیم دانشکده اختصاصی برای دانشجویان خارجی دانشکاه علوم پزشکی مشهد ایجاد کنیم نیازمند اساتید بیشتر، فضای فیزیکی و تجهیزات هستیم اما در شرایطی که فعلا در آن قرار داریم نمی‌توانیم، ولی با توجه به افزایش تعداد دانشجویان خارجی، در آینده وزارت بهداشت و دانشگاه باید به این ظرفیت‌ها توجه بیشتری داشته باشد.
مدیر روابط بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی مشهد با تاکید بر اینکه ما رقبای علمی بسیاری برای جذب دانشجویان خارجی در میان کشورهای منطقه داریم اما با این‌وجود، تعداد متقاضیان ما بسیار بالاست، بیان کرد: بسیاری از ارتباطات بین‌المللی می تواند از تفاهمات علمی سرچشمه گیرد و حضور دانشجویان خارجی در کشور می تواند به کاهش تنش‌های سطح منطقه،   نفوذ منطقه ای و سیاسی و فرهنگی ما منجر شود.
هیچ‌ تفاوتی در آموزش دانشجویان ایرانی و خارجی رشته پزشکی وجود ندارد
زارعی قنواتی با تاکید براینکه هیچگونه تخفیف و ارفاغی در آموزش رشته پزشکی میان دانشجویان خارجی و ایرانی وجود ندارد زیرا پزشکی با جان مردم سروکار دارد وعلاوه برآن به اعتبار دانشگاه ضربه می زند، خاطرنشان کرد: ما کوریکولوم آموزشی داریم که براساس آن دانشجویان خارجی باید کلیه دوره‌هایی که دانشجویان ایرانی می گذارنند را طی کنند و خود را با شرایط فرهنگی و مقررات کشور وفق دهند.
منبع: ایسنا
انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.