سه‌شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۸

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفتگو با «قدس آنلاین»:

اجلاس ورشو در ائتلاف سازی علیه کشورمان شبیه به فضای جلسات شورای امنیت است

مینا افرازه

گودرزی

مسعود گودرزی گفت: فضای اجلاس ورشو تقریبا شبیه به فضای جلسات شورای امنیت است. بنابراین ممکن است که آمریکا و همچنین برخی دولت های اروپایی، دستور کار اجلاس را به این سمت ببرند که نوعی جبهه هماهنگ بر علیه کشورمان شکل گیرد.

مسعود گودرزی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار «قدس آنلاین» با اشاره به برگزاری اجلاس لهستان در روزهای ۲۴ و ۲۵ بهمن ماه که در آن دولت آمریکا از کشورهای مختلف دعوت کرده تا در این نشست شرکت کنند، اظهار داشت: متاسفانه قرار است دولت لهستان در راستای سیاست های آمریکا اجلاسی امنیتی را در ورشو برگزار کند و دولت هایی همچون رژیم غاصب اسرائیل هم در این نشست حضور یابد.

نماینده مردم ممسنی در مجلس شورای اسلامی گفت: گرچه برخی مقامات اروپایی در روزهای اخیر اعلام کردند که در این کنفرانس علیه جمهوری اسلامی ایران اقدامی انجام نمی دهند و ائتلافی شکل نمی گیرد، اما باید گفت که فضای اجلاس ورشو تقریبا شبیه به فضای جلسات شورای امنیت است. بنابراین ممکن است که آمریکا و همچنین برخی دولت های اروپایی، دستور کار اجلاس را به این سمت ببرند که نوعی جبهه هماهنگ بر علیه کشورمان شکل گیرد.

گودرزی ادامه داد: گرچه اروپایی ها در مواضع اعلامی خود ابراز کرده اند که در خصوص اجلاس لهستان و مسائل امنیتی با اقدامات آمریکا همراه نیستند و بر علیه ایران اقدام نمی کنند، اما دولت و وزارت خارجه کشورمان نباید تحرکات و مواضع غربی ها در این اجلاس را دور از نظر نگه دارند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.