چهارشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۶

با صدور اطلاعیه‌ای؛

سهامدار کنترلی "غگل" سهام خرد این شرکت را جمع آوری می‌کند

ض

یک شرکت توسعه صنعتی غذایی به عنوان سهامدار کنترلی شرکت گلوکوزان برای جمع آوری سهام در اختیار سهامداران با مالکیت کمتر از دو میلیون سهم اعلام آمادگی کرده است.

به گزارش گروه اقتصادی قدس آنلاین، شرکت توسعه صنعتی غذایی زر به عنوان سهامدار کنترلی گلوکوزان نسبت به خرید سهام از سهامداران خرد این شرکت به قیمت ۱۱۰۰ تومان به ازای هر سهم اعلام آمادگی کرده است.

اطلاعات دریافتی از مدیریت عملیات بازار بورس تهران حاکی است ، سهامدار عمده «غگل» در شرایطی حاضر به خرید سهام خرد این شرکت شده که این سهامداران در  تاریخ ۱۴ آذر ماه ۱۳۹۷ مالک این سهم بوده و سقف سهامداری آن‌ها در نهایت کمتر از دو میلیون سهم بوده باشد.

بر این اساس چنانچه این سهامداران پس از تاریخ مذکور اقدام به فروش سهام نکرده و همچنان سهامدار باشند، می‌توانند اقدام به فروش سهام خود به نرخ ۱۱۰۰ تومان به ازای هر سهم به مالک کنترلی سهام «غگل» کنند.

بورس تهران تاکید کرده فرایند واگذاری سهام از سوی سهامداران خرد با شرایط فوق از روز شنبه ۲۷ بهمن ماه ۹۷ تا روز ۲۷ اردیبهشت ماه ۱۳۹۸ و به مدت سه ماه در نماد «غگل۲» انجام خواهد شد.

به گزارش فارس، در ۱۴ آذر ماه امسال شرکت مادر تخصصی صنایع غذایی سینا وابسته به بنیاد مستضعفان برای چهارمین بار بلوک ۵۱.۱۳ درصدی گلوکوزان را روانه میز فروش بورس تهران کرد و در نهایت پس از ناکامی‌ در ۲۰ تیر ، ۷ و ۲۷ مرداد سال جاری توانست آن را به شرکت توسعه صنعتی غذایی زر با برند زر ماکارون به قیمت پایه هر سهم ۱۷ هزار و ۲۲۸ ریال و به صورت ۳۰ درصد نقد و مابقی اقساط واگذار نماید.

علاوه بر حضور زر ماکارون به عنوان سهامدار کنترلی شرکت کلوکوزان با مالکیت ۵۱.۱۳ درصدی ،سرمایه گذاری صنعت و معدن با مالکیت ۳۱ درصدی و شرکت توسعه و مدیریت سرمایه صبا با مالکیت ۹.۲۸ درصدی در ترکیب سهامداران عمده این سهم حضور دارند.

منبع: فارس

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.