جمعه ۲۶ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۶

امام جمعه مشهد:

انقلاب ما، انقلاب کبیر اسلامی است/ تمدن سازی اسلامی و آمادگی برای ظهور ۲ آرمان چله دوم انقلاب

 امام جمعه مشهد علم الهدا

امام جمعه مشهد گفت: ما امروز با کمال قدرت می‌توانیم از انقلابمان به انقلاب کبیر اسلامی تعبیر کنیم، چرا که هیچ انقلابی در تاریخ به ۴۰ سالکی نرسید و انقلاب کبیر انقلاب ماست.

به گزارش قدس آنلاین، آیت الله سیداحمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه مشهد در حرم مطهر رضوی گفت: در هفته‌های گذشته در تکمیل بحث شیطان شناسی از قرآن و نهج‌البلاغه، به فرازهایی از خطبه ۸۳ نهج‌البلاغه رسیدیم و به شگردهای شیطان در هنگام سلطه بر یک انسان اشاره شد.

امام جمعه مشهد گفت: سخن ما به تبیین مباحث خطبه "غرا" رسید، در این خطبه بزرگ ۸۳ نهج البلاغه کلام ما به آخرین جملات این فراز رسید که حضرت امیر(ع) انتهای عمل شیطان را در اغوای انسان بیان می‌کنند.

وی ادامه داد: از ابتدای این فقره در این خطبه بحث شد و انواع شگردهای شیطان را بیان می‌کنند و عنوان شد شیطان در مقام آرایشگری گناه و سیئات جرایم و نکات خاص از گناه که می‌تواند انسان را در یک نقطه انحراف کامل قرار دهد آرایشگری و زینتش، انسان را به جایی می‌رساند که این انسان به عنوان قرینه شیطان مورد استدراج قرار می‌گیرد.

آیت‌الله علم‌الهدی گفت: معنای قرینه، هم‌نشینی و همسری است؛ وقتی بنا شد دو نفر با یکدیگر رفاقت بالایی داشته باشند؛ گاه نیز رابطه شیطان با انسان بسیار نزدیک می‌شود که گویی انسان قرین شیطان شده است.

آیت الله علم الهدی تصریح کرد: شیطان، گروگان خودش را به غل و زنجیر می‌بندد تا از شر شیطان و جریان شیطانی خلاصی نداشته باشد، وقتی که گروگان خود را در غل و زنجیر بست و تخته بند جریان شیطان دید، شیطان هر آرایشگری که کرده بود تا این انسان را تا اینجا بیاورد این آرایشگری‌ها را بر عکس می‌کند.

امام جمعه مشهد ادامه داد: انسان اگر گناه کرد به مصیبت و بلا دچار می‌شود یعنی تمام امنیت‌هایی که شیطان به انسان بخشیده بود ناپدید می‌شود و تمام پریشانی‌ها به سراغ انسان می‌آید و در برابر هیچ سقوطی انسان مصونیت ندارد و این فرمایش حضرت علی(ع) در خطبه غراء است.

آیت الله علم الهدی افزود: چطور انسان، گروگان شیطان قرار می‌گیرد؟ این جملات حضرت علی(ع) باید از سوی جوانان دقت شود؛ برداشت ما این است که شیطان ما را تحریک می‌کند تا گناهی را صورت دهیم و این گناه از سوی شیطان، زینت می‌شود و شیطان دست برمی‌دارد؛ اما مسئله این‌گونه نیست زیرا شیطان وقتی به سراغ انسان می‌آید فقط از انسان یک گناه نمی‌خواهد؛ کار اصلی شیطان گناه انجام‌دادن ما نیست بلکه کار اصلی شیطان این است که ما را در جریان مقابله با خدا قرار دهد و این مهم فقط با یک گناه محقق نمی‌شود بلکه ما را به خطی وامی‌دارد و در جریانی قرار می‌دهد که دنباله این گناه، گناهان دیگر نیز می‌آید.

وی تصریح کرد: شیطان، انسان را به نحوی تخته بند و پابند می‌کند که انسان دیگر قدرت برگشت نداشته باشد و تمام عوامل و اسبابی که در دسترس ماست تا از این جریان شیطانی خارج شویم همه را شیطان از ما می‌گیرد و سلب می‌کند و ما را در جریان عصبیتی قرار می‌دهد که عار و ننگ گناه را ترجیح دهیم یعنی با عناصر مختلف، شیطان ما را تخته بند می‌کند و گروگان خودش را به غل و زنجیر می‌بندد تا راه نجات از این جریان شیطانی مقابله با حق پیدا نشود.

امام جمعه مشهد در ابتدای خطبه دوم نماز عبادی سیاسی جمعه گفت: ابتدا از همه شما برادران و خواهران در قدم رنجه ای که روز شنبه در شهادت حضرت زهرا(س) از عرصه میدان شهدا به حرم مطهر کردید و مراتب عشق و ارادت تان نسبت به حضرت صدیقه اطهر(س) را به امام رضا (ع) نشان دادید تشکر میکنم.

آیت الله علم الهدی ادامه داد: تشکر دوم من از شما و همه ملت عزیز و دلاور ایران برای حضور پرشور در راهپیمایی دشمن کورکن ۲۲ بهمن بود.

وی افزود: ۴۰ سال از انقلاب گذشت و در این ۴۰ سال، آن چیزی که تغییر نکرد، مردانگی و ایستادکی شما مردم دلاور پای انقلاب و حضورتان در عرصه انقلاب بود که بیشتر شد و کمتر نشد.

وی خاطرنشان کرد: مخصوصا زمانی که تهاجم دشمن را به نظام و انقلاب و کشور قطعی دیدید قویتر از همیشه پای انقلاب ایستادید، آن زمانی که کفار بعثی تهدید کردند که راهپیمایی ۲۲ بهمن را مورد حمله قرار قرار می‌دهند و به خاک و خون می‌کشند پرشورتر از همیشه آمدید و وفاداری‌تان را به انقلاب اثبات کردید.

امام جمعه مشهد با بیان اینکه در راهپیمایی پرشور امسال هم ۲ عامل باعث حضور فشرده مردم شد؛ اضافه کرد: عامل اول که شکرگزاری در پیشگاه پروردگار از ۴۰ سالگی نعمت انقلاب بود وعامل دوم تهدیدی بود که دشمن کرده بود.

وی یادآور شد: جان بولتون آمریکایی گفته بود شما تولد ۴۰ سالکی انقلاب را نمی‌بینید و برای تحقق این آرزو برنامه ریزی و توطئه هم کرده بودند.

آیت الله علم الهدی اظهار کرد: توطئه اولشان در همایش ورشو بود که یک مشت روسپی سیاسی و منافق ناپاک را به صحنه آوردند و خواستند با آن حرکت ایران را سرکوب کنند و حرکت دوم انفجار ماشین انتحاری کنار اتوبوس مرزبانان ما و شهادت و مجروح شدن آنها بود، اما عظمت راهپیمایی شما در صحنه طوری دنیا را شگفت زده کرد که حرکتهای آمریکا را تحت الشعاع قرار داد.

امام جمعه مشهد تصریح کرد: تداوم این رادمردی شما ملت، ورود در ۴۰ ساله دوم انقلاب است اگر شما بتوانید این رسالت را در ۴۰ ساله دوم این انقلاب هم به همین شکل ادامه دهید، این انقلاب به ظهور حضرت مهدی(عج) می‌رسد.

وی اظهار کرد: ما امروز با کمال قدرت می‌توانیم از انقلابمان به انقلاب کبیر اسلامی تعبیر کنیم، چرا که هیچ انقلابی در تاریخ به ۴۰ سالکی نرسید و انقلاب کبیر انقلاب ماست.

آیت الله علم الهدی متذکر شد: انقلاب کبیر، انقلاب فرانسه نیست، چون از ۱۰‌سال تجاوز نکرد، انقلاب اکتبر جماهیر شوروی هم نیست، چون وارد جهنم شد و به زباله دان تاریخ پیوست.

وی گفت: این ۴۰ سالگی نقطه عطف است، چون با دو دید در دنیا مواجهیم، یکی دید دشمنان ما

که هر روز یک خواب جدید میبینند و توطئه جدیدی بر علیه ما انجام می‌دهند و هر بار فاحشتر از قبل شکست میخورند؛

اما دید دوم دید دوستان ماست که به دید امید به انقلاب‌مان نگاه می‌کنند، پیروزی و تداوم و قدرت انقلاب ما بحرین و یمن را امیدوار، عراق و سوریه را متحول و دنیای اسلام را در مسیر انقلابی خودش مستحکمتر میکند.

آیت الله علم الهدی ادامه داد: رهبر انقلاب با صدور بیانیه شان در خصوص ۴۰ سالگی انقلاب، دستاوردهای شگرف این انقلاب را بیان کردند و با بیان توصیه‌ها در واقع رسالت اصلی ما را در ادامه مسیر مشخص کردند.

وی گفت:جوانان مخاطب اصلی بیانیه هستند و لازم است همایش‌هایی در گوشه و کنار کشور تشکیل دهند و نکات مختلف این بیانیه حکیمانه را تحلیل و اجرایی کنند.

امام جمعه مشهد اظهار کرد: رهبری دو آرمان برای ۴۰ ساله دوم انقلاب تصویرگری کردند که باید نصب العین ما باشد؛ اول تمدن سازی اسلامی که رسالتی است که تنها متوجه کارگزران و دست اندر کاران نظام نیست بلکه باید همه ما، تمام شوون زندگیمان را اسلامی کنیم مسائل اقتصادی خانوادگی و اجتماعی و سیاستهای خرد و کلان همه و همه اسلامی شود تا بتوانیم تمدن ساز باشیم.

وی ادامه داد: آرمان دوم آمادگی برای ظهور ولایت عظما یعنی امام زمان(عج) است، این یک بشارتی است که رهبری بر حسب تحلیل وضع دنیا می‌گویند ظهور و فرج نزدیک شده است پس آرمان دوم ما آماده شدن برای دیدن امام زمان است.

امام جمعه مشهد تصریح کرد: نکته دوم این بیانیه حکیمانه، تعبیر از ولایت معصوم به ولایت عظماست، یعتی حاکمیت ولایت فقیه که الان ۴۰ سال است در کشور ما محقق شده، مقدمه حاکمیت جهانی امام زمان(عج) است و اگر ولایت معصوم عظماست ولایت فقیه ولایت صغری است.

آیت الله علم الهدی افزود: رهبری حجت امام زمان است و میگوید ۴۰ ساله دوم آماده دیدن صاحب الزمان(عج) شوید، این یک تعبیر از یک طلبه معمولی روضه خوان مانند من نیست که ازسر احساسات باشد، مطلب را جدی بگیرید باید مهیا شویم.

منبع:فارس

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.