سه‌شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۳

به‌دلیل سرما و بردودت هوا

کاهش شدید ذخایر خونی استان خراسان رضوی/ پایگاه‌های انتقال خون آماده حضور مردم هستند

 ذخایر خونی خراسان رضوی

اداره کل انتقال خون خراسان رضوی نسبت به کاهش ذخایر خونی استان هشدار داده و از مردم خواسته برای کمک به بیماران نیازمند در پایگاه‌های انتقال خون حضور یابند.

به گزارش قدس آنلاین، سازمان انتقال خون خراسان رضوی طی اطلاعیه‌ای از کاهش شدید ذخایر خونی استان خبر داد و از مجاوران و زائران بارگاه ملکوتی حضرت رضا(ع) خواست با حضور در پایگاه‌ها و اهدای خون به یاری بیماران نیازمند بشتابند.

این اطلاعیه این موضوع را به‌دلیل کاهش مراجعه مردم به پایگاه‌های انتقال خون به‌دلیل سرما و بردودت هوا عنوان و اعلام کرده است: آمار ذخیره خون استان به شدت رو به کاهش است و با ادامه این روند در روزهای آتی، پاسخگویی به بیماران نیازمند و مراکز درمانی با چالش جدی مواجه خواهد شد.

در این اطلاعیه بر نیاز همیشگی بیماران به خون تأکید شده و آماده است: پایگاه‌های اهدای خون مشهد مقدس شامل پایگاه امام رضا(ع) واقع در میدان شریعتی(تقی‌آباد) و ابتدای خیابان دانشگاه) از ساعت ۷:۴۵ الی ۱۸:۴۵ به صورت یکسره، پایگاه امید واقع در نبش خیابان شیرازی ۳ طبقه منهای یک مجتمع تجاری و اقامتی امید، پایگاه شهید کریمی واقع در بلوار شریعتی ۲۸ منطقه قاسم‌آبا، پایگاه میلاد واقع در بلوار استقلال بین استقلال ۲ و ۴، پایگاه مهر واقع در نبش بلوار ابوطالب ۳۳ و پایگاه ثامن ابتدای بازارچه شهید آستانه پرست(پارکینگ شماره۴ حرم مطهر رضوی) آماده دریافت خون هستند.

براساس این اطلاعیه این  پایگاه‌ها در نوبت صبح آماده پذیرش داوطلبان اهدای خون خواهند بود و ساعت پذیرش پایگاه‌ها در نوبت صبح از ۴۵/یک ربع به هفت تا ۱۳ و ۱۵ دقیقه است.

در این اطلاعیه ضمن استمداد از همه واجدین شرایط اهدای خون، نیاز به همه گروه‌های خونی تأکید شده و با پوزش از داوطلبانی‌که بدلیل کمبود امکانات پایگاه‌ها ممکن است مدتی را در انتظار بمانند، از شکیبایی و همکاری اهداکنندگان قهرمان خون تقدیر و تشکر شده است.

منبع: فارس

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
type="text/javascript"> var head = document.getElementsByTagName("head")[0]; var script = document.createElement("script"); script.type = "text/javascript"; script.async=1; script.src = "https://s1.mediaad.org/serve/qudsonline.ir/loader.js" ; head.appendChild(script);