سه‌شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۷

فرماندار مشهد:

راهکار رفع مشکلات کلانشهرها حل مشکلات روستاهای مبدا است

سرپرست فرمانداری مشهدمقدس

سرپرست فرمانداری شهرستان مشهد مقدس گفت: موثرترین راهکار برای رفع چالش‌ها در حاشیه کلانشهرها، حل مشکلات را در روستاهای مبدا و فراهم آورندن فرصت مهاجرت معکوس است.

به گزارش قدس آنلاین، «حیدر خوش‌نیت» اظهار کرد:  برای حل ریشه ای مشکلات حاشیه کلانشهرها نیازمند نگاه ویژه همه سطوح نظام و هیات دولت و تخصیص بودجه های فوق‌العاده هستیم.
وی پیامد استمرار چالش‌ها در مناطق حاشیه‌ای کلانشهرها و گسترش آن را ایجاد تزلزل در نگاه کشورهای همسایه به ایران دانست و ادامه داد: برای عدم گسترش این مناطق همزمان باید محدودیت هایی برای اتباع بیگانه نیز در نظر گرفته شود.
نماینده عالی دولت در شهرستان مشهد تصریح کرد: با وجود چالش‌های مختلف، این مناطق فرصت‌هایی از جمله وجود نیروی کار در دسترس را نیز برای شهر نیز ایجاد می کند.
وی همچنین خاطرنشان کرد: برای جلوگیری از خشونت‌ها و نزاع های جمعی، فضای فرهنگی در این مناطق باید مروج وحدت آفرینی را برای قومیت های حاضر باشد.
سرپرست فرمانداری شهرستان مشهد با تاکید بر اینکه باید در برنامه ریزی‌ها این روستاها در محدوده شهر تعریف شوند،  اضافه کرد: راهبردهای عملی ساماندهی برای محیط های پیرامونی شهر باید هر چه سریعتر وارد فاز اجرایی شود، در غیر این‌صورت توالی چرخه مهاجران در این محدوده ها ادامه خواهد یافت.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.