سه‌شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۱

۱۵۰ میلیارد تومان صرفه‌جویی در بودجه ۹۸ شهرداری مشهد پیش‌بینی می‌شود

معاون اداری و مالی شهرداری مشهد

عضو شورای شهر مشهد از پیش‌بینی صرفه‌جویی ۱۵۰ میلیارد تومانی در بودجه سال ۹۸ شهرداری مشهد خبر داد.

به گزارش قدس آنلاین ، محمدحسین ودیعی اظهار داشت: سال آینده با مشکلات عمده‌ای برای تامین منابع در سطح کلان کشور و به تبع آن در سطح مدیریت شهری مواجه خواهیم بود.
ودیعی با اشاره به افزایش چشمگیر هزینه‌های نگهداشت شهر بخاطر نرخ تورم، گفت: تامین کالاها و خدمات مورد نیاز برای اداره شهر نیز سبب به همین خاطر افزایش یافته که این افزایش بر همگان روشن است.
وی با بیان اینکه بخش عمده‌ای از درآمدهای شهرداری از محل صدور مجوزهای ساختمانی و تخلفات و فروش تراکم‌ها است افزود: در بودجه سال ۹۸ مقرر شده بود که سهم کدهای درآمدی پایدار به ۳۰ درصد افزایش پیدا کند که متاسفانه محقق نشد.
عضو شورای شهر مشهد با تاکید بر اینکه برای غلبه کردن بر این مشکلات مالی باید در مصارف شهر مدیریت هزینه داشته باشیم، تصریح کرد: بخشی از هزینه‌ها جزو اقلام اجتناب ناپذیر است؛ به ویژه در بخش حقوق و مزایا که براساس قوانین و مقررات و برای تامین بخشی از قدرت خرید کارکنان باید افزایش یابد.
ودیعی در ادامه خاطرنشان کرد: بخش دیگری که نیازمند مدیریت هزینه بوده مربوط به حوزه خدمات قراردادی است؛ در این بخش پیشنهادهای صرفه جویی مطرح شده و در کمیسیون‌های تخصصی شورای شهر در حال بررسی است.
عضو هیئت رئیسه شورای شهر مشهد از پیش‌بینی صرفه‌جویی ۱۵۰ میلیارد تومانی در بودجه سال ۹۸ خبر داد و گفت: یکی از مسیرهای تحقق این صرفه‌جویی، تامین خدمات مورد نیاز شهرداری با بهره‌گیری از ظرفیت‌های بدنه کارشناسی و اجرایی خود مجموعه مدیریت شهری است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.