جمعه ۳ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۹

ابوترابی‌فرد: بیانیه "گام دوم انقلاب" فصل نوینی برای ملت ایران است

ابوترابی فرد

خطیب نماز جمعه این هفته تهران گفت: بیانیه "گام دوم انقلاب" منشوری برای فصل نوین حرکت انقلابی ملت ایران است.

به گزارش گروه سیاسی قدس آنلاین، حجت‌الاسلام ابوترابی‌فرد، خطیب نماز جمعه این هفته تهران، در خطبه‌های اول نماز جمعه تهران، در سخنانی با اشاره به بیانیه "گام دوم انقلاب" که از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی منتشر و تبیین شده، از آن به عنوان منشوری برای خودسازی جامعه و تبیین‌کننده فصل نوین حرکت انقلابی، عمل جهادی ملت بزرگ ایران و امت اسلام و جبهه مقاومت تعبیر کرد و گفت: در این منشور تحلیلی روشن از گذشته، نقشه راه برای تحکیم نظام انقلابی پویا، توانمند و پیشتاز در راستای دستیابی به تمدن اسلامی و بهبود جدی و مؤثر ارکان نظام ارائه شده است.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی یکی از حرکت‌های انقلابی استثنایی است که در طول ۴ دهه بر اصول و مبانی انقلاب ایستاده است و راه حرکت پر شتاب خویش را هموار کرده است، اظهار داشت: سه عامل کلیدی راه را برای این موفقیت هموار کرده است و ما باید بر این عوامل سه‌گانه توجه داشته باشیم و از آن حراست کنیم.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران به بیان عامل اول و کلیدی برای موفقیت انقلاب اسلامی در چهل سال گذشته اشاره کرد و گفت: آرمان‌هایی ماندگار و باثبات است که با فطرت عقل و جان هماهنگ باشد، اندیشه‌ای با طراوت و نشاط بر اریکه قدرت می‌نشیند که با مبانی عقلانی و با فطرت بشر و پشتیبانی برهانی هماهنگ باشد.

**رموز ماندگاری انقلاب اسلامی

حجت‌الاسلام ابوترابی‌فرد افزود: ما در سایه انوار وحی با حقایق ناب علمی و معارف برهانی آشنا شدیم، این حقایق ناب ماندگار است، مبانی و اصول و ارزش‌های انقلاب اسلامی برآمده از قرآن و کلمات پیشوایان معصوم دین و سیره انبیای الهی است و استوار علمی و منطقی دارد.

وی اضافه کرد: رهبر انقلاب به درستی اشاره می‌کنند که این اصول و ارزش‌ها برای همیشه در نزد انسان‌ها و جوامع بشری زیبا و پر جاذبه است، زیرا با فطرت آنها هماهنگ است.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران تصریح کرد: راهکارهای خلق و تثبیت اراده ملی در کانون مدیریت کشور، ارتقای بینش سیاسی به مسائل منطقه و نگاه به مسائل بین‌المللی، سنگین کردن کفه عدالت در تقسیم امکانات کشور و افزایش عیار معنویت و اخلاق و ایستادگی شکوهمند و ابهت‌آفرین در برابر قدرت‌های استکباری و آمریکای جهان‌خوار در بیانیه "گام دوم انقلاب" تبیین شده است.

حجت‌الاسلام ابوترابی‌فرد با تأکید بر اینکه انقلاب اسلامی، دین و دنیا، علم و دین و روح و جسم را در کنار هم مورد توجه قرار داده است، اظهار داشت: به همین دلیل، شعارهای جهانی این انقلاب دینی ماندگار و باثبات است.

وی، آزادی، اخلاق، مودت، عقلانیت و برادری را شعارهای انقلاب اسلامی برشمرد و گفت: این شعارها اصول و مبانی برآمده از آموزه‌های دینی است و انقلاب اسلامی این آرمان‌ها و مبانی را در دستورکار خویش قرار داده است؛ این اصول حق است و حق هم ماندگار است. 

خطیب نماز جمعه این هفته تهران ادامه داد: رهبر انقلاب در این بیانیه اشاره می‌کنند که اصول و مبانی انقلاب قابل تردید و کمترین فاصله نیست، انقلاب به اصول خود به شدت پایبند و به مرزبندی‌های خود با رقیبان و دشمنان حساس است. به اصول خود بی مبالاتی نمی‌کند، زیرا این اصول برآمده از اصول دینی است. 

حجت‌الاسلام ابوترابی‌فرد با تأکید بر اینکه انقلاب اسلامی همواره دارای انعطاف و آماده تصحیح خطاهای خویش است، که در بیانیه رهبر انقلاب نیز به آن تأکید شده است، گفت: این خطاها در حوزه‌های مدیریتی نیز می‌بایست برطرف شود، اما تجدیدنظر پذیر و اهل انعطاف نیست، چون این اصول برآمده از اصول متقن و ثابت دینی است، این یکی از مهم‌ترین عوامل ماندگاری انقلاب اسلامی است.

وی ویژگی دوم در رمز ماندگاری انقلاب اسلامی را وجود رهبران و پیشوایانی دانست که از بُنِ دندان به اصول و ارزش‌ها و مبانی انقلاب باور داشتند و در آراستکی فکری، اخلاقی و رفتاری به آن پیشرو و امام جامعه بودند، افزود: امام بزرگوار به تمامی اصول انقلاب باور داشت و نماد باور و آراستگی به آن بود و امروز نیز خلف صالح امام(ره)، رهبر معظم انقلاب اسلامی، سخت بر این اصول پافشاری می‌کنند، باور دارند و آراسته به آن هستند.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران با بیان اینکه مسئله رهبری و امامت در اصول دینی از این زاویه مورد توجه قرار گرفته که آراسته به آرمان‌های دینی است، تصریح کرد: اگر مردم جامعه به رهبری جامعه باور نداشته باشند، آن انقلاب منحرف می‌شود. 

حجت‌الاسلام ابوترابی‌فرد افزود: این قدرت رهبری ایمانی، علمی، اندیشه و برآمده از ایمان است. پیشوا و رهبر جامعه باید مطابق قانون و قرآن عمل کند، نماد عدالت باشد، تمام دغدغه‌اش بسط عدالت در جامعه باشد؛ اینها ویژگی‌های رهبر و زعیم جامعه است، انقلاب اسلامی به برکت رهبری صالح، دیروز امام راحل و امروز خلف صالح او، رهبر انقلاب؛ این قله‌های بلند را فتح کرده است.

وی با بیان اینکه امروز ملت اسلام در عراق، سوریه، غزه، یمن، بحرین و سراسر عالم اسلام، عزیز و پیشتازند و هر روز سنگر جدیدی را فتح می‌کنند، تأکید کرد: دلیل آن این است که رهبر صالحی را برگزیدند.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران خطاب به مردم و نمازگزاران گفت: مردم بیدار باشید، پیروی از رهبران عادل، عزت‌آفرین است. شما عزیز هستید، چون شخصیتی مانند امام (ره) و خلف صالح او را برای رهبری برگزیدید.

** نوکیسه‌های کاخ سفید، تاریخ چهار دهه انقلاب اسلامی را بررسی کنند

حجت‌الاسلام ابوترابی‌فرد تصریح کرد: نوکیسه‌های دست‌یافته به کاخ سفید، تاریخ چهار دهه انقلاب اسلامی را بررسی کنند، ببینند ملت ایران در چه شرایط سختی پیروزی‌های بزرگ را به‌دست آورده است.

وی اضافه کرد: تمام عزت، ثمره رهبری امام عادل است، اما این عدالت باید در همه سطوح مدیریت کشور جریان پیدا کند.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران در خطبه‌های دوم این نماز با بیان اینکه امروز جامعه اسلامی، شیعیان، پیروان مدرسه اهل بیت، برادران و خواهران اهل سنت، حول قرآن، پیامبر عظیم‌الشأن اسلام و حول شخصیت پیامبر اکرم (ص) با هم وحدت و انسجام دارند، گفت: اقتصاد قوی، نقطه قوت و عامل سلطه‌ناپذیری و نفوذناپذیری کشور است.

حجت‌الاسلام ابوترابی‌فرد ادامه داد: فقر و غنا در مادیات و معنویات کشور اثر می‌گذارد و وسیله‌ای است که بدون آن نمی‌توان به هدف رسید. یک انقلاب مقتدر با این بالندگی و عزت شایسته است که قدرت برتر اقتصادی منطقه باشد.

وی با اشاره به بررسی لایحه بودجه ۹۸ در مجلس اضافه کرد: برآورد مرکز پژوهش‌های مجلس این است که با این ساختار بودجه سال ۹۸، ممکن است حدود یکصد هزار میلیارد تومان کسری در ساختار بودجه ۹۸ پنهان باشد؛ بودجه‌بندی معیوب و نامتوازن و عدم رعایت اولویت‌بندی‌ها از نقاط ضعف اقتصاد کشور است.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران، مهم‌ترین عیوب از نظر سکان‌دار انقلاب اسلامی در بودجه سال ۹۸ را وابستگی اقتصاد به نفت، دولتی بودن بخش‌هایی از اقتصاد که در حیطه وظایف دولت نیست و نگاه به خارج و نه به توان و ظرفیت داخل، بودجه‌بندی معیوب و نامتوازن دانست و گفت: تأکید بر اقتصاد مستقل مبتنی بر تولید انبوه و نه مبتنی بر سرمایه‌ای به نام نفت، باکیفیت، توزیع عدالت‌محور، مصرف به اندازه و بی‌اسراف از مهم‌ترین نکات اقتصادی بیانیه رهبر انقلاب در "گام دوم" است.

حجت‌الاسلام ابوترابی فرد ادامه داد: مصرف به اندازه و بی‌اسراف در سال‌های اخیر از سوی بنده بارها تکرار و بر آن تأکید شده است. این ضعف، خود را در نظام بودجه‌ریزی نشان می‌دهد که  بسیار مهم است و باید مورد توجه قرار گیرد.

وی با تأکید بر اینکه عملکردهای ضعیف، اقتصاد کشور را از درون و بیرون دچار چالش کرده است، اظهار داشت: چالش بیرونی، تحریم است که در صورت اصلاح مشکلات درونی، کم‌اثر و بی‌اثر خواهد شد.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران ضمن بیان اینکه با عزم و اراده می‌توان برای اصلاح بودجه‌نویسی کشور قدم‌های روبه جلویی برداشت، از نمایندگان مجلس خواست که لایحه بودجه را با دقت بررسی کنند که در این لایحه چند قدم برای کاهش وابستگی بودجه به درآمدهای نفتی، حمایت از تولید، کاهش شدت انرژی و مدیریت مصرف قدم برداشته شده است و به این موارد حساس باشند.

**درخواست از مجلس برای رفع عیوب نظام بودجه‌ریزی‌ کشور

حجت‌الاسلام ابوترابی‌فرد خطاب به نمایندگان مجلس گفت: خواهش می‌کنم در مجلس بررسی کنید که چند قدم می‌توانید از عیوب بودجه کاسته و در راستای ایجاد انضباط مالی بردارید؟

وی همچنین ضمن تسلیت به مناسبت رحلت آیت‌الله مؤمن و تسلیت شهادت جمعی از نیروهای سپاه پاسداران در حادثه تروریستی زاهدان، گفت: برای ملت ایران، مسئولان نظام، نیروهای اقتدارآفرین و پاسداران امنیت کشور هرگز قابل قبول نیست که سرزمین یک کشور اسلامی و همسایه به پایگاهی برای تربیت مزدوران تروریست تبدیل شود.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران اضافه کرد: از دولت پاکستان به عنوان یک همسایه مسلمان انتظار می‌رود که به سرعت رفتار گذشته خود را اصلاح و راه را برای تداوم اصول برادری هموار کند. شایسته یک کشور نیست که با همسایگان خود در شمال، جنوب و غرب چنین شرایط ناگواری را تجربه کند.

  حجت‌الاسلام ابوترابی‌فرد در پایان سالروز ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) و روز زن و مادر را نیز تبریک گفت.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.