سه‌شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۷

در اجرای پروژه حفاری ۲۲ حلقه چاه توسط شرکت ملی حفاری ایران

تحقق یک‌صد هزار متر حفاری در فاز ۱۴ طرح توسعه میدان گازی پارس جنوبی

حفاری

خوزستان_ حمید رضا شفیعی مکوند از تحقق یکصد هزار متر حفاری در اجرای پروژه حفاری ۲۲ حلقه چاه در فاز ۱۴ طرح توسعه میدان گازی پارس جنوبی خبر داد.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از روابط عمومی شرکت ملی حفاری ایران، حمید رضا شفیعی مکوند مدیر پروژه حفاری ۲۲ حلقه چاه در فاز ۱۴ طرح توسعه میدان گازی پارس جنوبی در شرکت ملی حفاری ایران، گفت: عملیات حفاری این چاه‌ها به طور کامل به اتمام رسیده و در مجموع ۱۴ حلقه چاه بر روی دو سکوی SPD۱۴- A   و SPD۱۴ – C تکمیل نهایی و تحویل کارفرما گردید.

وی افزود: بر اساس محاسبات کارفرما تولید یک میلیارد فوت مکعب گاز از این ۲۲ حلقه چاه در برنامه بود که با توجه به همکاری و هماهنگی تنگاتنگ میان متخصصان ملی حفاری و شرکت نفت و گاز پارس و کیفیت عملیات، در عمل استحصال این میزان گاز از ۱۴ حلقه چاه تحقق یافت.

شفیعی با بیان اینکه اجرای پروژه حفاری ۲۲ حلقه چاه گازی درفاز ۱۴ پارس جنوبی پس از حضور این شرکت در حفاری فازهای یک ، ۹ و ۱۰ و ۱۷ و ۱۸ در این موقعیت در شمار پروژه های اجرایی از سوی شرکت ملی حفاری در میادین مشترک است، اظهار کرد: مراحل تکمیل نهایی هشت حلقه چاه باقیمانده در این فاز نیز در دستور کار قرار دارد.

مدیر پروژه حفاری ۲۲ حلقه چاه در فاز ۱۴ طرح توسعه میدان گازی پارس جنوبی در شرکت ملی حفاری ایران با اشاره به اینکه هم اکنون دستگاه های حفاری این شرکت از منطقه فاز ۱۴ ترخیص شده اند، گفت: با ابلاغ برنامه کارفرما مبنی بر انجام مراحل تکمیلی چاه های باقیمانده  یک دستگاه حفاری در موقعیت مستقر و مراحل پایان کار در کوتاهترین زمان ممکن صورت می پذیرد.

وی به اتمام عملیات حفاری و تکمیل ۱۴ حلقه چاه به مدت ۵۲ روز زودتر از برنامه تعیین شده از سوی کارفرما اشاره کرد و افزود: این شرکت آمادگی کامل برای انجام عملیات حفاری و ارایه خدمات جانبی این صنعت در مناطق دریایی را دارد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.