سه‌شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۵

اظهارات توهین‌آمیز مجری فاکس‌نیوز درباره حجاب نماینده مسلمان کنگره آمریکا

ایلهان عمر

سخنان مجری شبکه خبری «فاکس‌نیوز» درباره حجاب یک نماینده مسلمان کنگره آمریکا جنجال آفرید.

به گزارش گروه بین الملل قدس آنلاین، زلزله‌ای که «ایلهان عمر»، نماینده مسلمان کنگره آمریکا با مطرح کردن نظرش درباره نقش لابی‌های صهیونیستی در سیاست آمریکا به پا کرده کماکان ادامه دارد و در تازه‌ترین تحول یک مجری فاکس‌نیوز  سخنانی درباره حجاب عمر بر سر زبان آورده که جنجالی شده است. 

«جینین پیرو»، مجری فاکس‌نیوز روز شنبه در سخنانی نژادپرستانه گفته بود که حجاب «ایلهان عمر» ناقض قانون اساسی آمریکا است. فاکس‌نیوز از سخنان این مجری عقب‌نشینی کرده و آن را محکوم کرده است. 

فاکس‌نیوز در بیانیه‌ای اعلام کرد: «ما به شدت سخنان جینین پیرو» را درباره ایلهان عمر محکوم می‌کنیم. این سخنان، نظرات این شبکه را منعکس نمی‌کند و ما مستقیماً با ایشان درباره این موضوع صحبت کرده‌ایم.»

ایلهان عمر در واکنش به سخنان مجری فاکس‌نیوز گفته تعهد هیچ فردی به قانون اساسی را نباید به خاطر ایمانش به یک دین یا زاده شدن در کشوری خاص زیر سوال برد.

نماینده مسلمان کنگره آمریکا در هفته‌های گذشته به دلیل اشاره به اینکه لابی‌های صهیونیستی مسیر سیاست‌گذاری در آمریکا را تعیین می‌کنند آماج تند حملات مقام‌های دولت، نماینده‌های کنگره، روزنامه‌نگاران، مجری‌ها، لابی‌های صهیونیستی و غیره قرار گرفته است. دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا گفته او باید استعفا کند.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.