شنبه ۳ فروردین ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۳

آیت‌الله مکارم شیرازی: مردم مجاز هستند یک‌سوم وجوهات شرعی را به سیل‌زدگان گلستان اختصاص دهند

 آیت الله مکارم شیرازی

مرجع تقلید شیعیان با تأکید بر اینکه مردم مجازند از یک‌سوم وجوهات شرعی در راه کمک به سیل‌زدگان استفاده کنند گفت: دولت باید با جدیت بیشتری وارد این حادثه شود و هرچه در توان دارد برای نجات زندگی این عزیزان به‌کار گیرد.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از دفتر آیت‌الله مکارم شیرازی، آیت‌الله مکارم شیرازی مرجع تقلید شیعیان، با صدور بیانیه‌ای نسبت به دو حادثه تلخ اخیر در مازندران و به‌رسمیت شناختن اشغال جولان به‌وسیله اسرائیل، از سوی رئیس‌جمهور آمریکا واکنش نشان داد.

متن بیانیه آیت‌الله مکارم شیرازی به‌شرح زیر است:

ابعاد ویرانی سیل عظیمی که در بخشی از مازندران و گلستان روی داده وسیع‌تر از آن است که تصور شود.

گروهی نه‌تنها خانه خود، بلکه همه‌چیز خود را از دست داده‌اند و ارتفاع آب در درون خانه‌ها گاه به دو متر رسیده است و نتیجه آن ناگفته پیداست.

آنچه تاکنون از سوی مراکز مسئول برای نجات آن‌ها انجام‌گرفته خوب است ولی هرگز کافی نیست. دولت باید با جدیت بیشتری وارد این حادثه شود و هرچه در توان دارد برای نجات زندگی این عزیزان به‌کار گیرد.

مردم خیّر و نیکوکار نیز ساکت نمی‌نشینند. دامن همت به کمر زده و برای نجات سیل‌زدگان از عواقب این حادثه تلاش کنند، در ضمن آن‌ها مجازند از یک‌سوم وجوهات شرعی خود نیز در این راه استفاده کنند.

به‌رسمیت‌شناختن اشغال جولان خلاف موازین بین‌المللی است

حادثه تلخ دیگر، به‌رسمیت شناختن اشغال جولان به‌وسیله اسرائیل، از سوی رئیس‌جمهور آمریکا است که برخلاف تمام موازین بین‌المللی است، درست مثل‌اینکه کسی خانه همسایه را بدون هیچ مدرک حقوقی اشغال کند و جزء خانه خود گرداند.

البته این تصمیم کاملاً احمقانه، موردقبول هیچ‌یک از دولت‌های جهان واقع نخواهد شد و در ضمن پرده از روی نیات پلید آمریکا و اسرائیل برداشت و نشان داد آن‌ها هر کشوری را بتوانند اشغال کنند، جزء خود قرار می‌دهند.

البته آن‌ها هرگز موفق نخواهند شد به نیت پلید خود جامه عمل بپوشانند ولی زنگ خطری برای همه مسلمین بلکه همه مردم آزاده جهان است. وقت آن رسیده که دولت‌های اسلامی دست‌به‌دست هم داده و شرّ اسرائیل غاصب را نه‌تنها از جولان بلکه از فلسطین اشغالی کوتاه کنند و بدانند خداوند یار و یاور آن‌ها است.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.