دوشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۷

تا اواخر هفته جاری؛

سامانه بارشی در قزوین فعال است

سامانه بارشی

قزوین_ مدیرکل هواشناسی استان قزوین گفت: سامانه بارشی تا اواخر هفته جاری در قزوین فعال است.

یوسف شیخ الملوکی مدیرکل هواشناسی استان قزوین در گفتگو با خبرنگار قدس آنلاین اظهار داشت: براساس آخرین نقشه های پیش یابی، تا ظهر چهارشنبه همچنان تداوم فعالیت سامانه بارشی را در استان خواهیم داشت که پیامد آن بارش باران گاهی رعد و برق و وزش باد نسبتا شدید و در مناطق کوهستانی بارش برف و باران خواهد بود؛ برای صبح فردا به صورت موقت از شدت ناپایداری ها کاسته شده و از ظهر مجدد ادامه فعالیت این سامانه بارشی را خواهیم داشت.

وی افزود: وضعیت آب و هوای استان قزوین از روز دوشنبه تا روز بعد به صورت ابری همراه با بارش باران گاهی رعد و برق و وزش باد نسبتا شدید در مناطق کوهستانی و سردسیر برف و باران و برای روز سه شنبه تا روز چهارشنبه به صورت نیمه ابری تا ابری از ظهر بارش باران، گاهی رعد و برق و وزش باد مناطق کوهستانی برف پیش بینی می شود.

شیخ الملوکی یادآور شد: وضعیت ابری همراه با بارش باران گاهی وزش باد نسبتا شدید و در مناطق کوهستانی و سردسیر برف و از بعدازظهر کاهش ابر نیز برای روز چهارشنبه هفتم فروردین ماه سالجاری تا روز پنج شنبه هشتم فروردین ماه پیش بینی می شود.

مدیرکل هواشناسی استان قزوین با اشاره به بیشینه و کمینه دما در ۲۴ ساعت گذشته تصریح کرد: کمینه دما مربوط به شهر سیردان با یک درجه سلسیوس بالای صفر و بیشینه دما نیز مربوط به شهر رازمیان با ۱۸ درجه سلسیوس بالای صفر بوده است.

وی اضافه کرد: بیشترین بارش ها مربوط به شهرستان آوج با ۱۴/۶ میلی متر و کمترین بارش ها مربوط به شهر معلم کلایه با ۴ میلی متر بارش بوده است.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.