چهارشنبه ۷ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۱

مدیرکل مدیریت بحران استان خبر داد:

آخرین وضعیت خراسان رضوی پس از بارش‌ها/ تخریب پل‌های طرقبه برای جلوگیری از حادثه

تداوم بارش‌ها

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی یا اشاره به آخرین وضعیت استان در پی بارش‌های رگباری اخیر از تخریب پل‌های طرقبه به منظور جلوگیری از حادثه و خسارت خبر داد.

به گزارش قدس آنلاین ؛حجت‌علی شایانفر ، با اشاره به آخرین وضعیت استان در پی بارش‌های رگباری اخیر، اظهار کرد: تخریب پل‌های طرقبه براثر شدت سیلاب نبوده و برای اقدام پیشگیرانه و جلوگیری از خسارت به مردم با هماهنگی دادستانی و فرمانداری صورت گرفته است.
وی ادامه داد: امروزهم برخی دیگر از پل‌های دسترسی در مناطق ییلاقی تخریب خواهد شد و پل‌های هرجای دیگر که مسیر عبور سیلاب را با مشکل مواجه کند و بخواهد خسارتی در پی داشته باشد تخریب می‌شود.
شایانفر تصریح کرد: با توجه به بالا آمدن آب در رودخانه زشک با آب منطقه‌ای و برق مشهد هماهنگ شده تا اقدامات لازم را انجام دهند.
وی خاطرنشان کرد: شب گذشته به دلیل افزایش سیلاب سه جاده مهم به خصوص محور سبزوار به شاهرود در ساعت دو صبح مسدود شد که در ساعت 5 صبح در محل روستای صد خرو داورزن بازگشایی گردید. همچنین محور کاشمر به شادمهر، جغتای به سبزوار مسدود بود که با فروکش کردن سیلاب تا قبل از ساعت هفت صبح امروز بازگشایی شد.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی افزود: در حال حاضر تمامی محورهای اصلی استان خراسان رضوی باز هستند و مشکلی وجود ندارد، اما سه محور فرعی به دلیل اینکه سیلاب به طور کامل فروکش نکرده تاکنون بازگشایی نشده است.
وی در خصوص وضعیت رانش زمین در سطح استان خراسان رضوی، گفت: در محور روستایی فیروزآباد به شهرآباد از بردسکن فرونشست جاده‌ای گزارش شده و اکنون این محور مسدود بوده و در حال خاکریزی و ترمیم هستند.
شایانفر بیان کرد: به رغم این‌که تاکنون نیروهای امداد و نجات هلال احمر افراد بسیاری را از سیلاب نجات داده‌اند، اما تنها در یک مورد در روستای حصار گلستان 20 نفر در قالب 5 خودرو امدادرسانی شدند.با این وجود خوش‌بختانه تاکنون هیچ‌گونه تلفات انسانی در خصوص سیلاب‌های اخیر نداشته‌ایم.
وی اضافه کرد: در حال حاضر تاحدودی فعالیت سامانه کاهش یافته و تا حدودی در همان نقاط غربی به صورت مقطعی وجود خواهد داشت.
منبع : ایسنا

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.