سه‌شنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۰

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای:

محور پلدختر- خرم‌آباد از مسیر موجود تغییر نخواهد کرد

معاون وزیر راه و شهرسازی

لرستان- عبدالهاشم حسن‌نیا از عدم تغییر محور پلدختر- خرم‌آباد خبر داد و اعلام کرد: مردم شهر معمولان نسبت به تغییر جاده‌ی قدیم پلدختر نگرانی نداشته باشند.

به گزارش قدس‌آنلاین؛ عبدالهاشم حسن‌نیا، معاون وزیر راه و شهرسازی و رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با بیان اینکه بیشترین خسارت سیل مربوط به پلدختر بوده و برای بازسازی آن بیش از ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است، گفت: به‌عنوان مسئول مستقیم نگهداری راه و ابنیه صراحتاً اعلام می‌کنیم محور پلدختر- خرم‌آباد از مسیر موجود تغییر نخواهد کرد و نسبت به بهسازی این محور و دغدغه مردم منطقه تعهد اخلاقی داریم.

وی افزود: با توجه به اینکه راه و آب دو مولفه اصلی در پایداری حیات به‌شمار می‌روند و این محور، ارتباط مستقیم با زندگی، اقتصاد و معیشت مردم منطقه دارد از این‌رو با اجرای راه جدید مخالف و باید در قسمت‌هایی با اجرای واریانت جدید یا تونل، تعمیر و بهسازی شود.

حسن‌نیا در ادامه با بیان اینکه سیل اخیر استان پس از انقلاب بی‌سابقه بوده است، اظهار داشت: بیشترین خسارت سیل به لرستان وارد شده به‌طوری که نزدیک به هزار و ۵۰۰ میلیارد از مجموع ۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان برآورد خسارت وارد شده از سیل به زیرساخت‌ها و ابنیه فنی راه در کشور مربوط به این استان بوده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی  با تاکید بر اینکه شدت تخریب در محور خرم‌آباد- ویسیان- معمولان- سه‌راه افرینه به پلدختر بسیار زیاد بوده و راه‌های ارتباطی اصلی، فرعی و روستایی زیادی به‌شدت آسیب دیده است، ابراز کرد: سعی و تلاش سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای بر این است که با اجرای پل‌های پیش‌ساخته، لوله‌ها و باکس‌های فلزی و بتنی در گام اول راه‌های اصلی و شریانی و در گام بعدی راه‌های فرعی و روستایی را با ایجاد پل‌های موقت و یا از مسیرهای دوم بازگشایی و تردد را برقرار نماید.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه بیشترین تخریب در ضلع شرقی و غربی رودخانه کشکان اتفاق افتاده و چندین پل بزرگ در این محور تخریب شده است هم اکنون همکاران راهدار در ۹  پل چم‌شهران، زیودار، کلات زیودار، بیشه، کوره‌دشت، حیات‌الغیب، دوآب، طاق عباسعلی و بابازید مشغول اجرا و نصب پل‌های فلزی با دهانه ۲۰ تا ۶۰ متری هستند تا راه ارتباطی این مناطق را برقرار نمایند.

وی با قدردانی از تلاش شبانه‌روزی مدیرکل، معاونان و کارکنان راهداری لرستان و ۱۹ استان معین گفت: همه‌ی توان خود را برای برقراری هرچه سریع‌تر راه‌های ارتباطی لرستان و تسهیل در خدمات‌رسانی به مردم بکار خواهیم گرفت.

حسن‌نیا خاطرنشان کرد: با توجه به پیگیری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و ابلاغ وزارت راه و شهرسازی مبنی بر معافیت خودروهای امدادی و خدمت‌رسان و هم‌چنین خودروهای شخصی پلاک پلدختر از عوارض آزادراه خرم‌آباد- پل زال، چنانچه شرکت آزادراه از این خودروها عوارضی دریافت نماید برای پیگیری و طرح شکایت خود به اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای لرستان مراجعه کنند و این اداره کل پیگیری‌های لازم را انجام خواهد داد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.