پنجشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۵

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام:

انتشار خبر توزیع گوشت نیمایی توسط برخی فروشگاه‌های اینترنتی تخلف است

1

حمید ورناصری گفت: اگر خبر توزیع گوشت نیمایی توسط فروشگاه‌های اینترنتی صحت داشته باشد، اقدام آنها تخلف است.

به گزارش گروه اقتصادی قدس آنلاین ، حمید ورناصری در پاسخ به اینکه، سایت به روز رسان اعلام کرده که گوشت قرمز وارداتی با ارز نیمایی را به قیمت کیلویی ۹۵ هزار تومان توزیع می‌کند آیا قرار است گوشتی که با ارز نیمایی وارد می‌شود را این سایت توزیع کند و آیا این قیمت صحت دارد؟ گفت: قطعا” اگر چنین چیزی باشد تخلف است.

 سایت «به روز رسان» گذشته در سایت خود اعلام کرده بود که گوشتی که با ارز نیمایی وارد شده را کیلویی ۹۵ هزار تومان توزیع می‌کند.

پیش از این محمد قبله مدیرکل خدمات بازرگانی وزارت صمت اعلام کرد:اقدام فروشگاه های زنجیره ای مبنی بر اطلاع رسانی برای عرضه گوشت تنظیم بازاری خودسرانه است.

مدیرکل امور خدمات بازرگانی وزارت صمت هم اظهار کرد: با توجه به مشکلاتی که در زمینه کمبود و تامین این کالا وجود داشت تصمیم گرفته شد واردات گوشت قرمز با ارز نیمایی انجام شود تا این اقلام به وفور و به اندازه تامین نیاز کشور وارد شود. در این زمینه پیش‌بینی می‌شود عرضه این محصولات از اردیبهشت ماه آغاز شود.

اگرچه قرارشده توزیع گوشت نیمایی از اردیبهشت آغاز شود هنوز متولی برای توزیع این گوشت اعلام نشده است. قبلا شرکت پشتیبانی امور دام مسئول توزیع بود که بر اساس مصوبه ستاد تنظیم بازار این مسئولیت به وزارت صمت واگذار شد.

نکته مهمی هم برای مردم جای سوال است اینکه ماهها گوشت با ارز ۴۲۰۰ تومان وارد کشور شد و قیمت گوشت نه تنها پایین نیامد بلکه نزدیک به دو برابر شد،‌ حالا که قرار است گوشت با ارز نیمایی یعنی حدود ۸۰۰۰ تومان وارد شود، آیا گوشت باز هم گرانتر خواهد شد؟ آیا دولت برنامه‌ای برای کنترل قیمت دارد؟

مسئولان بارها قول داده بودند که تمام برنامه این است که قیمت گوشت را در بازار متعادل کنیم.

منبع: فارس 

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.