سه‌شنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۳

هواشناسی خراسان رضوی؛

هشدار آبگرفتگی معابر در خراسان رضوی

باران و آب گرفتگی معابر مشهد

هواشناسی خراسان رضوی درباره آبگرفتگی معابر و ایجاد روان آب به ویژه در نیمه شمالی استان هشدار داد.

به گزارش قدس آنلاین، هواشناسی خراسان رضوی در صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: بر اساس نقشه‌های هواشناسی از امروز سه شنبه سوم اردیبهشت با افزایش وزش باد بر حجم بارندگی‌ها به شکل رگبار و توام با رعد و برق و در نواحی مستعد خراسان رضوی همراه با بارش تگرگ افزوده می‌شود و بیشترین حجم بارش از عصر امروز تا قبل از ظهر فردا چهارشنبه پیش بینی شده است.

از اواخر وقت امروز با نفوذ جریانات شمالی، دمای هوا در استان بطور میانگین بین هشت تا ۱۰ درجه سلسیوس کاهش می‌یابد و بارش‌ها در نواحی سردسیر و کوهستانی به شکل باران و برف روی خواهد داد.

دامنه فعالیت هسته بارشی این سیستم تا پایان این هفته جاری به طور متناوب باعث بارندگی در خراسان رضوی بویژه نیمه شمالی آن خواهد شد.

امروز در نیمه شمالی خراسان رضوی آسمان ابری و مه آلود همراه با بارش پراکنده و از عصر فردا وزش باد شدید، افزایش بارندگی همراه با رعد و برق و در نواحی مستعد، بارش تگرگ پیش بینی شده است.

همچنین احتمال آبگرفتگی و ایجاد روان آب در شهرستان‌های درگز، کلات، قوچان، چناران، سرخس، صالح آباد، فریمان، ارتفاعات و دامنه‌های بینالود و برخی نواحی مشهد بر اثر این بارش‌ها وجود دارد.

مرکز پیش بینی هواشناسی خراسان رضوی وضع جوی نیمه جنوبی استان را برای امروز سه شنبه همراه با افزایش ابر، رگبار توام با رعد و برق و در برخی نقاط بارش تگرگ بویژه در نوار شرقی پیش بینی کرده است.

این بارش‌ها در شهرستان‌های تربت جام، تایباد، باخرز و خواف تا قبل از ظهر چهارشنبه با احتمال آبگرفتگی و روان آب همراه خواهد بود.

براساس این اطلاعیه با توجه به بارش باران و برف، تشکیل مه، وزش باد شدید، کولاک و کاهش دید، احتمال اختلال در سیستم حمل و نقل خراسان رضوی وجود دارد.

منبع: باشگاه خبرنگاران

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.