جمعه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۶

چین نفت بیشتری از عربستان نخواست

 «لو کانگ» سخنگوی وزارت خارجه چین

وزیر انرژی عربستان گفت چین پس از اعلام لغو معافیت ها توسط آمریکا، هنوز درخواست نفت بیشتری نکرده است.

به گزارش گروه بین الملل قدس آنلاین، خالد الفالح وزیر انرژی عربستان گفت چین پس از اعلام لغو معافیت ها توسط آمریکا، هنوز درخواست نفت بیشتری نکرده است. چین طی این معافیت ها اجازه داشت تا ۶ ماه نفت ایران را بخرد.

 پس از اینکه آمریکا در نوامبر سال گذشته دوباره ایران را تحت تحریم قرار داد، به هشت خریدار بزرگ نفت این کشور اجازه داد تا ۶ ماهه مقدار محدودی نفت ایران را بخرند.

 نفت خام برنت روز پنج شنبه به بیش از  ۷۵ دلار در هر بشکه برای اولین بار در ۲۰۱۹ رسید که نتیجه سخت تر شدن تحریم ها علیه ایران بود. در حالی که افزایش قیمت نفت آمریکا به خاطر بالا رفتن تولید این کشور متعادل‌تر شده است.

وزارت امور خارجه ایران پس از اخطار واشنگتن به خریداران نفت این کشور برای توقف واردات از تهران اعلام کرد ایران به هیچ کشوری اجازه نمی دهد جایگزین فروش نفت ایران در بازار جهانی شود.

 واشنگتن تصمیم گرفته معافیت ها از تحریم های آمریکا علیه ایران را تمدید نکند. آمریکا این معافیت ها را سال گذشته به خریداران نفت ایران داده بود.

 یک مقام ارشد دولت آمریکا گفت دونالد  ترامپ مطمئن است عربستان و امارات جای خالی نفت ایران را در بازار نفت پر خواهند کرد.

 عباس موسوی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران گفت: «جمهوری اسلامی ایران به هیچ کشوری اجازه نمی دهد جای نفت آن را در بازار بگیرد. آمریکا و آن کشورها مسئول پیامدهای این کار خواهند بود».

 وی عربستان و بحرین را به خاطر استقبال از تحریم‌های آمریکا علیه ایران محکوم کرد.

 موسوی تحریم های آمریکا را «غیرقانونی، ظالمانه و همراه با زورگویی» خواند و گفت: «ما امیدواریم آن خریداران نفت ایران که در حرف مخالف این حرکت یک جانبه آمریکا هستند، در عمل هم اقدامی کنند».

منبع: تسنیم

 انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.