دوشنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۳

کلاهبردار 80 میلیاردی و عامل فروش آپارتمان خیالی در مشهد دستگیر شد

کلاهبردار

فرمانده انتظامی خراسان رضوی از شناسایی و دستگیری عامل کلاهبرداری 80 میلیارد ریالی و فروش آپارتمان خیالی در مشهد خبر داد.

به گزارش قدس آنلاین  به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار محمدکاظم تقوی اظهار کرد: در پی اعلام شکایت چند تن از شهروندان مبنی بر اینکه فردی با ترفند شیادانه فروش آپارتمان از آنان کلاهبرداری کرده دستورات لازم برای پیگیری سریع موضوع صادر شد.

فرمانده انتظامی استان خراسان رضوی افزود: کارآگاهان مجرب مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی با توجه به اهمیت موضوع و ضرورت پیگیری سریع پرونده برای شناسایی و دستگیری عامل این اقدام مجرمانه وارد عمل شده و در گام اول، تحقیقات خود از شاکیان پرونده را آغاز کردند.

وی گفت: بررسی‌های پلیسی نشان می‌داد متهم پرونده اقدام به فروش آپارتمانی به 16 نفر کرده بود و مبلغی را به‌عنوان پیش‌پرداخت دریافت کرده و پس‌ازآن فراری شده است.

سردار تقوی خاطرنشان کرد: رد زنی‌های اطلاعاتی کارآگاهان مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی خراسان رضوی آغاز شد و پلیس پس از چند روز کار گسترده پلیسی محل اختفاء متهم پرونده را شناسایی و در اقدامی غافلگیرانه، این فرد را در مخفیگاهش دستگیر کرد.

سردار تقوی با اشاره به این مطلب که متهم پرونده در بازجویی‌های اولیه صراحتاً به بزه انتسابی اعتراف کرده، گفت: تاکنون 16 شهروند برای پیگیری شکایت خود از متهم به پلیس آگاهی مراجعه کرده‌اند و با برآوردهای به‌عمل‌آمده این فرد 80 میلیارد ریال کلاهبرداری کرده و تحقیقات از وی همچنان ادامه دارد.

فرمانده انتظامی خراسان رضوی در پایان از شهروندان خواست فریب تبلیغات دروغین و وسوسه‌انگیز که ممکن است به شیوه درج آگهی در فضای مجازی یا حقیقی منتشر می‌شود را نخورند و هنگام خرید خانه، زمین و دیگر مستغلات استعلام‌های لازم را از مبادی قانونی بگیرند تا زمینه سوءاستفاده برای مجرمان و افراد کلاهبردار فراهم نشود.

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.