سه‌شنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۰

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در گفت و گو با «قدس آنلاین»:      

مدیریت بازار کاغذ رها شده است/ انتقاد از عملکرد کارگروه کاغذ وزارت ارشاد

مینا افرازه

محمد اسماعیل سعیدی

محمد اسماعیل سعیدی عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در گفت و گو با «قدس آنلاین» از عملکرد کارگروه کاغذ در وزارت ارشاد و عملی نشدن وعده‌های مسؤولان دولتی برای مدیریت بازار کاغذ انتقاد کرد.

محمد اسماعیل سعیدی نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار «قدس آنلاین»، ضمن انتقاد از گرانی کاغذ و کمبود آن در بازار، اظهار داشت: متأسفانه کنترل و مدیریت بازار کاغذ رها شده است و مسئولان بایستی به وضعیت آن سر و سامان بدهند. موضوع واردات کاغذ و نظارت بر توزیع آن موضوعی فرابخشی است و باتوجه به اینکه بخشی از مسئولیت توزیع کاغذ برعهده وزارت ارشاد و بخشی دیگر برعهده سایر دستگاه هاست، همین مسأله نوعی تعارض و دوگانگی ایجاد کرده و به همین دلیل باید هماهنگی ها در این زمینه بیشتر باشد و هرچه سریعتر این تعارضات رفع شود.

محمد اسماعیل سعیدی افزود: کمیسیون فرهنگی سال گذشته جلسه‌ای را با مسئولان سه وزارتخانه مرتبط با حوزه کاغذ داشت. در آن جلسه تذاکراتی را دادیم و اعضا نگرانی و دغدغه‌های خود را درباره آینده‌ای که در شرایط کنونی به واقعیت پیوسته به مسئولان هشدار دادند اما برخلاف قول مساعد وزرا برای رفع مشکلات اقدام مهم و سازنده‌ای از سوی آنان صورت نگرفت.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی ضمن انتقاد از عملکرد کارگروه ساماندهی کاغذ، ادامه داد: عملکرد کارگروه کاغذ در حل گرانی و کمبود کاغذ به هیچ نحوی قابل دفاع نیست. توزیع کاغذ و همچنین یارانه اختصاص یافته آن برای تأمین نیازهای جامعه به کاغذ با مشکل مواجه است و این کارگروه نشان داد که توان و ظرفیت کافی و مناسبی برای حل معضل ندارد.

وی تصریح کرد: کمیسیون فرهنگی قطعاً پیگیر حل بحران کاغذ خواهد بود تا خبرهای خوشی به اهالی رسانه و مصرف کنندگان عمده کاغذ بدهد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.