یکشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۰

افزایش درآمد کشاورزان گیلان در مسیر توسعه

جهادکشاورزی

گیلان - معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهادکشاورزی گیلان گفت:توسعه تولید مکانیزه برنج، کشت دوم محصولات کشاورزی موجب ارتقای درآمد کشاورزان می‌شود.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از روابط عمومی جهادکشاورزی گیلان ،مسعود الماسی با بیان اینکه افزایش بهره‌وری مزارع و درآمد کشاورزان از برنامه‌های سازمان جهاد کشاورزی است،گفت: ۵۴ درصد از اراضی شالیکاری استان طی سال گذشته بصورت مکانیزه کشت شد و امسال کشت مکانیزه بیش از سال گذشته خواهد بود که پس از اتمام کار میزان آن اطلاع‌رسانی خواهد شد.

وی افزود: ارائه تسهیلات برای خرید ماشین آلات یکی از راهکارهای مهم توسعه تولید محصولات کشاورزی به صورت مکانیزه است و برای تحقق این امر ۷۶۹هزار و ۷۴۸ میلیون ریال تسهیلات خرید ماشین آلات کشاورزی با عاملیت بانک کشاورزی به کشاورزان استان پرداخت شده است.

معاون بهبود تولیدات گیاهی جهادکشاورزی استان یکی دیگر از راهکارهای مهم ارتقای در آمد کشاورزان را کشت دوم محصولات کشاورزی دانست و در خصوص برنامه‌های این سازمان در راستای توسعه کشت دوم گفت: از طریق توسعه کشت دوم سبزی و صیفی، شبدر و پرورش راتون در بسیاری از اراضی استان اجرا شد و امسال برنامه داریم پس از برداشت برنج کشاورزان را برای کشت دوم بیشتر، تشویق کنیم.

وی تصریح کرد: در سال زراعی جدید نیز علاوه بر محصولات ذکرشده، سازمان جهادکشاورزی برنامه توسعه کشت کلزا در اراضی شالیزاری با زهکش مناسب را دارد تا ضمن افزایش تولید روغن، موجبات افزایش درآمد کشاورزان را فراهم کند.

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.