شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۳

سرقت ۵۰۰ میلیونی طلا توسط خدمتکار با بیهوش کردن صاحبخانه

ن

رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ از بازداشت خانم خدمتکاری خبر داد که با بیهوش کردن صاحبخانه اقدام به سرقت طلاجات به ارزش تقریبی ۵۰۰ میلیون تومان کرده بود.

به گزارش گروه اجتماعی قدس آنلاین، در مورخ ۱۲ اردیبهشت ۹۸ پرونده‌ای با موضوع "سرقت منزل به شیوه بیهوشی" از کلانتری ۱۰۲ پاسداران در اختیار پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

با آغاز رسیدگی به پرونده، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که صاحبخانه (خانم ۶۰ ساله) در حال حاضر به علت مسمومیت شدید بیهوش شده و در بیمارستان تحت اقدامات درمانی است.

فرزندان این خانم پس از حضور در پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ در اظهارات خود به کارآگاهان عنوان داشتند: چندین نوبت با تلفن منزل و تلفن‌همراه مادرمان تماس گرفتیم، اما کسی پاسخگوی تماسهای ما نبود، این در حالی بود که برای انجام تمامی امورات منزل، یک نیروی خدماتی به نام مریم (۴۳ ساله) استخدام کردیم و در طول چند سال گذشته نیز این خانم در منزل مادرمان حضور داشت و ما طی این چند سال به او اعتماد کامل پیدا کرده بودیم.

کارآگاهان در ادامه برابر اظهارات فرزندان مالباخته اطلاع پیدا کردند که طلاجات مادرشان به ارزش ۵۰۰میلیون تومان (تمام طلاجات قدیمی و آنتیک) سرقت شده است.

با توجه به شواهد، دلایل و غیبت مریم از محل کارش، کارآگاهان اطمینان پیدا کردند که سرقت طلاجات توسط وی انجام شده؛ لذا در نخستین مرحله با مراجعه به شرکت خدماتی که مریم برای اولین‌بار توسط آن به مالباخته معرفی شده بود، مطلع شدند که مریم چندین سال است هیچگونه ارتباطی با شرکت ندارد و مالباخته پس از مدت کوتاهی، به شکل خصوصی و بدون اطلاع دادن موضوع به شرکت، مریم را به‌عنوان نیروی خدماتی استخدام و به‌کارگیری کرده است.

در ادامه رسیدگی به پرونده، کارآگاهان با شناسایی محل سکونت مریم در شهرستان شهریار و اخذ نیابت قضایی، به این شهرستان اعزام شده و مطلع شدند که مریم حدود یک هفته پیش از سرقت، محل سکونتش را تغییر داده است.

در ادامه تحقیقات و با انجام اقدامات ویژه پلیسی، مخفیگاه وی در شهرستان شهریار شناسایی و مریم در مورخ ۲ خرداد ۹۸ دستگیر شد.

مریم  پس از دستگیری و انتقال به پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ صراحتاً به سرقت طلاجات مالباخته به شیوه بیهوشی اعتراف کرد و در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: طی چند سالی که در منزل شاکی کار می‌کنم اطلاع کاملی درباره وضعیت مالی وی پیدا کرده بودم و از نگهداری طلاجات توسط وی در خانه نیز اطلاع و اطمینان داشتم تا اینکه پس از جابه‌جایی محل سکونتم در شهریار، با تهیه نوشیدنی مسموم ابتدا شاکی را بیهوش کرده و پس از سرقت  بلافاصله به شهریار رفته و طلاجات را به دو نفر مجموعاً به مبلغ ۷۰میلیون تومان فروختم.

سرهنگ مرتضی نثاری؛ رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: در ادامه رسیدگی به پرونده، کارآگاهان این پایگاه با شناسایی محل تردد دو خریدار اموال مسروقه در شهرستان شهریار، در دو عملیات جداگانه هر دو نفر آنها را دستگیر کرده و در بازرسی از مخفیگاه و محل فعالیت آنها مقادیری از طلاجات مسروقه نیز کشف شد.

وی تصریح کرد: در حال حاضر متهم اصلی پرونده و همچنین دو خریدار اموال مسروقه با قرار قانونی صادره توسط دستگاه قضایی، برای انجام تحقیقات تکمیلی و کشف سایر طلاجات مسروقه در اختیار پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارند.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.