سه‌شنبه ۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۹

مدیر عامل شرکت غله خراسان رضوی:

۹ هزار میلیارد ریال برای خرید تضمینی گندم خراسان رضوی نیاز است

مدیر عامل شرکت غله و خدمات بازرگانی خراسان رضوی

مدیر عامل شرکت غله و خدمات بازرگانی خراسان رضوی گفت: اعتباری که امسال برای خرید تضمینی گندم در خراسان رضوی پیش بینی شده است ۹ هزار میلیارد ریال است.

به گزارش قدس آنلاین، حمید رضا نوری ظهر سه شنبه در نشست خبری در محل شرکت غله خراسان رضوی اظهار کرد: برنامه ریزی برای خرید تضمینی گندم کشاورزان از اسفند سال گذشته انجام شده است.

وی افزود: امسال با توجه به بارندگی‌های خوب، برداشت مناسبی در حوزه گندم خواهیم داشت و ۱۴۲ هزار هکتار سطح زیر کشت گندم دیم و ۱۳۰ هزار هکتار سطح زیر کشت گندم آبی استان است.

مدیر شرکت غله خراسان رضوی ادامه داد: پیش بینی خرید گندم در سال جاری ۵۰۰ هزار تن با اعتباری بالغ بر ۹ هزار میلیارد ریال است و ۶۰ مرکز خرید در استان پیش بینی شده که تمامی این مراکز دارای تابلو و مأمورین نیز دارای کارت شناسایی هستند.

وی گفت: کشاورزان باید در سامانه پهنه بندی که بدین منظور آماده شده است ثبت اطلاعات کنند و اطلاعاتی از قبیل سطح زیر کشت، میزان برداشت و شماره‌های تماس خود را برای بررسی‌های بعدی وارد کنند.

نوری تصریح کرد: نرخ خرید تضمینی گندم در سال جاری ۱,۷۰۰ تومان است و تلاش ما بر این است که ۷۲ ساعت بعد از تحویل گندم پول به حساب کشاورز واریز شود و از ۴ خرداد نیز خرید آغاز شده است.

مدیر شرکت غله خراسان رضوی گفت: در خصوص کلزا نیز ۷۸۱۵ هکتار سطح زیر کشت در استان است که به تدریج برداشت و خریداری محصول انجام خواهد شد و قیمت مصوبدر این بخش ۳,۴۳۹ تومان است و ۱۴ مرکز خرید نیز پیش بینی شده است.

وی بیان کرد: در خصوص تأمین شکر در استان نیز ۲۴۰۰۰ هزار تن در ایام نوروز و ۲۰ هزار تن در نیز در ماه رمضان توزیع شده است و بخش از شکر سایر استان‌ها از قبیل سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی را نیز ما تأمین می‌کنیم.

نوری خاطر نشان کرد: هیچ گونه کمبودی در حوزه تأمین شکر نداریم و قیمت‌ها در بازار شکسته شده است و ۶ کارخانه قند فعال نیز در استان مشغول به کار هستند.

منبع: مهر

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.