یکشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۲

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی

شهرداری مشهد محور توسعه زنجیره های سوغات در خراسان رضوی شد

فروشگاه سوغات فرهنگی

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: طی نشستی با حضور مسئولان مرتبط دستگاه های اجرایی در حوزه سوغات، مقرر شد شهرداری مشهد محوریت توسعه زنجیره های سوغات در استان را برعهده گیرد.

به گزارش قدس آنلاین ؛ علی رسولیان روز یکشنبه  افزود: با توجه به حضور سالانه ۳۰ میلیون زائر در مشهد و بازار پر مزیت سوغات در استان، نشستی به منظور ساماندهی وضعیت سوغات و توانمندسازی کالاها و تولیدات ایرانی در این حوزه در محل استانداری خراسان رضوی برگزار شد.

وی اضافه کرد: عمده سوغاتی که هم اینک در بازار مشهد توسط زائران خریداری می‌شود کالای خارجی است لذا باید سهم خراسان رضوی در سوغات زائر افزایش یابد.

معاون استاندار خراسان رضوی گفت: به منظور افزایش این سهم در نشست مزبور متولیان جهاد دانشگاهی، شهرداری مشهد، اداره کل میراث فرهنگی و سازمان جهاد کشاورزی حضور داشتند تا در خصوص تشکیل زنجیره‌های سوغات در استان به تصمیم واحدی برسند.

رسولیان افزود: در این نشست مقرر شد که شهرداری مشهد محوریت توسعه زنجیره‌های سوغات در استان را بر عهده گیرد و در گام نخست ۱۰ میلیارد ریال تأمین اعتبار کرد تا امسال با همکاری اداره کل میراث فرهنگی بتواند صنایع دستی خراسان رضوی را گسترش دهد.

وی اضافه کرد: در این راستا با محوریت شهرداری مشهد فضاهای لازم در داخل شهر در اختیار تولیدکنندگان سوغات قرار می‌گیرد و آنان حمایت مالی می‌شوند و صدور مجوزهای لازم نیز تسهیل می‌شود.

معاون استاندار خراسان رضوی گفت: در این نشست همچنین مقرر شد که شهرداری مشهد و جهاد دانشگاهی طرح‌ها و برنامه‌های خود در راستای تولید سوغات را با همکاری اداره کل میراث فرهنگی تهیه کنند تا در نخستین کارگروه تخصصی "اقتصادی، اشتغال و سرمایه گذاری" استان بررسی و در صورت داشتن شرایط تصویب شود.

ارزش ریالی بازار سوغات خراسان رضوی ۳۰ هزار میلیارد ریال برآورد شده است که بیشتر آن در اختیار کالاهای خارجی است.

منبع : ایرنا

انتهای پیام

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.