چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۳

مدیر امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان فامنین :

آبرسانی به سه روستای شهرستان فامنین در سال جاری

11

همدان- مدیر امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان فامنین از تعریف پروژه آبرسانی به سه روستای گلخندان، کوی بلاغ و بازران خبر داد و گفت: در صورت تامین اعتبارات، در سال جاری آبرسانی به سه روستای مذکور به طور کامل امکان پذیر می گردد.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی استان همدان؛ عیسی احمدی در جریان بازید ازپروژه مجتمع آبرسانی روستای گلخندان توضیح داد: در حال حاضر فاز نخست این پروژه به مراحل پایانی رسیده و تا کنون ۴ کیلومتر لوله گذاری و حفاری عملیاتی شده است.
وی با بیان اینکه با تکمیل پروژه مذکور، سه روستای گلخندان، بارزان و کوی بلاغ از نعمت آب شرب سالم و بهداشتی برخوردار خواهند شد؛ اظهار کرد:برهمین این اساس ۳۰ خانوار در روستا بازران، ۸ خانوار در روستای کوی بلاغ ، ۱۶ خانواردر روستای گلخندان و مجموعا ۱۷۱ نفر از عایدات این پروژه بهره مند می شوند. 
احمدی با اشاره به مجموعه اقدامات در دست انجام در دیگرفازهای اجرایی این پروژه عنوان کرد: بهسازی چشمه، ساخت حوضچه انتقال آب پس از اتام لوله گذاری، ساخت مخزن بتنی ۱۰۰متر مکعبی، ایجاد خط توزیع به طول ۳ کیلومتر،احداث ۲۰۰ متر خط برق و احداث خط پمپاژ به طول تقریبی ۲ کیلومتر از روستای گوی بلاغ به مخزن مربوطه از جمله این اقدامات است.
وی در ادامه با اذعان به اینکه پروژه مذکور یک ماه گذشته کلید خورده است؛ خاطرنشان کرد: بربر بازه زمانی تعریف شده؛ قرار بود فاز نخست پروژه  در بازه زمانی دو ماهه عملیاتی شود که خوشبختانه با ورود قرارگاه سازندگی پیشرفت و آبادانی سپاه پاسداران،این فاز در بازه زمانی یک ماهه به سرانجام می رسد.
وی با این توضیح که بر اساس مقدار دبی آب، انتقال آب به روستاها انجام می شود،گفت: چنانچه دبی آب بالا باشد، آبرسانی به سه روستا و در غیر این صورت یک تا  دو روستا در مرحله اولیه، آبرسانی خواهند شد.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.