سه‌شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۶

لغو مقررات منع آمد و شد در شهر سامراء پس از ۱۳ سال

سامرا

مقامات امنیتی، مقررات منع آمد و شد را در شهر سامراء در پی جنایت تروریست‌های تکفیری در منفجر کردن مرقد امامین عسکریین(علیهما السلام)از ۲۰۰۶ برقرار کردند که از آن زمان این حالت برقرار بود

قدس آنلاین: شورای استان صلاح الدین عراق تصمیم برقراری مقررات منع آمد و شد در شهر مقدس سامراء را پس از حدود ۱۳ سال لغو کرد.

یک منبع در شورای استان صلاح الدین اعلام کرد با توجه به اینکه از سال‌ها پیش مردم شهر سامراء خواستار لغو مقررات منع آمد و شد که از سال‌ها پیش به خاطر مسائل امنیتی برقرار شده بود، بودند و پس از آنکه دیگر نیازی به این حالت نبود، شورای استان صلاح الدین با اکثریت آرا تصمیم به لغو مقررات منع آمد و شد در سامراء و مناطق جنوبی آن گرفت.

این منبع افزود شورای استان صلاح الدین لغو مقررات منع آمد و شد را به تسهیل حرکت ورود به شهر سامراء در راستای منافع عمومی نسبت داده است.

بر اساس این گزارش، مقامات امنیتی، مقررات منع آمد و شد را در شهر سامراء در جنوب استان صلاح الدین در پی جنایت تروریست‌های تکفیری در منفجر کردن مرقد امامین عسکریین(علیهما السلام) در بیست و دوم فوریه ۲۰۰۶ برقرار کردند که از آن زمان این حالت برقرار بود، همچنین پس از حوادث سقوط موصل در سال ۲۰۱۴ و اشغال آن توسط داعش و نزدیک شدن آن به شهر سامراء هم تدابیر امنیتی در این شهر تشدید شده بود.

منبع: خبرگزاری تسنیم

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.