چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۱

پمپئو: ترامپ، آبه را با یک پیام، به ایران فرستاد

ب

«مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا بعد از دیدار با فرماندهان تروریست‌های «سنتکام» ارسال پیام برای ایران بوسیله نخست‌وزیر ژاپن را تایید کرد.

به گزارش گروه بین الملل قدس آنلاین، مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا بعد از دیدار با فرماندهان تروریست‌های سنتکام در پاسخ به این پرسش یک خبرنگار که آیا هیچ مذاکره‌ای چه مستقیم یا غیرمستقیم از طریق طرف‌های ثالث با ایران به منظور تلاش جهت کاستن از تنش در خلیج فارس وجود دارد، جواب داد ترامپ، آبه را با یک پیام برای ایران فرستاد.

وی گفت: «تقریبا قطعا. رئیس‌جمهور ترامپ، نخست‌وزیر ژاپن، آبه را با یک پیام برای رهبری در ایران فرستاد و شما باید این را به خاطر داشته باشید که این‌ پیام‌ها برای ایران هستند.»

مایک پمپئو در بخش دیگری از صحبتهایش مدعی شد: ما مشغول ارسال پیام‌های زیادی بوده‌ایم و همین حالا نیز با ایران در ارتباط هستیم تا به آن‌ها بگوییم برای بازدارندگی‌ در برابر تجاوزگری جدی هستیم.

وی تاکید کرد: رئیس‌جمهور ترامپ خواهان جنگ نیست و ما به ارسال این پیام ادامه می‌دهیم.

وزیر خارجه آمریکا همچنین در تازه‌ترین توئیت خود ادعا کرد: «ما نمی‌خواهیم که ایران به سلاح هسته‌ای دست پیدا کند. ما از برجام خارج شدیم و در حال حرکت به سمت مجموعه‌ای از سیاست‌هایی هستیم که ایران را متقاعد کند رفتاری همانند کشورهای عادی داشته باشد».

وی در توئیت دیگری درباره سخنرانی خود در ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا (سنتکام) نوشت: «در سنتکام، ما درباره افزایش تنش‌های اخیر، ادامه تلاش ما در دفاع از آزادی ناوبری و تجارت و نیز تحولات افغانستان و عملیات‌های مبارزه با تروریسم بحث و رایزنی کردیم».

منبع: باشگاه خبرنگاران

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.