دوشنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۵

استاندار خراسان رضوی:

کاهش آسیب‌های اجتماعی در خراسان رضوی دنبال می شود

استاندار خراسان رضوی

استاندار خراسان رضوی گفت: کاهش آسیب های اجتماعی به عنوان یک اولویت در دستورکار دستگاه های اجرایی استان قرار دارد.

به گزارش قدس آنلاین، علی‌رضا رزم‌حسینی در دیدار رئیس سازمان نظام رواشناسی و مشاوره کشور و اعضای شورای استانی این سازمان که در دفتر استاندار برگزار شد، اظهار کرد: تهیه طرح جامع کاهش آسیب های اجتماعی با مشارکت مراکز علمی در دستورکار قرار دارد تا از این طریق، وظیفه هر یک از دستگاه های اجرایی در این زمینه مشخص شود.
وی افزود: این آمادگی وجود دارد که هم در حوزه آسیب های اجتماعی و هم در حوزه اقتصاد مقاومتی و الگوی مثلث توسعه اقتصادی‌فرهنگی زمینه مشارکت سازمان نظام رواشناسی و مشاوره را فراهم کنیم.
استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه توجه به سیاست های پیشگیرانه از بروز معضلات اجتماعی در آینده جلوگیری خواهد کرد، گفت: سازمان نظام رواشناسی به عنوان متولی سلامت روانی جامعه باید آسیب های اجتماعی زیر پوست شهر را عریان کند تا خانواده ها با آسیب هایی که نسل جوان را تهدید می کند، آشنا شوند.
وی ادامه داد: در گزارش نهادهای متولی امور فرهنگی و اجتماعی، واقعیت های روز جامعه به هیچ عنوان نباید سانسور شود چرا که در غیر اینصورت مشکلات اصلی جامعه مورد غفلت واقع خواهد شد.
استاندار خراسان رضوی با پیشنهاد رئیس سازمان نظام رواشناسی و مشاوره برای حضور در جلسات شورای اداری و شورای اجتماعی استان موافقت کرد و گفت: به دنبال این هستیم که از نظرات کارشناسی دانشگاه ها و نهادهای علمی در پیشبرد فعالیت های اجرایی استفاده کنیم.
رئیس سازمان نظام مهندسی و رواشناسی کشور هم در این جلسه گفت: بر اساس قانون مصوب مجلس شورای اسلامی، مرجعیت صدور مجوز برای فعالیت های رواشناسی و مقابله با آسیب های اجتماعی با سازمان نظام رواشناسی است و این موضوع باید در جامعه نهادینه سازی شود.
محمد حاتمی افزود: در مجموع ۲۵۰۰ نفر در خراسان رضوی عضو سازمان نظام رواشناسی و مشاوره هستند و به همین تعداد دانشجو یا فارغ التحصیل هم در شرف عضویت قرار دارند.
وی خطاب به استاندار خراسان رضوی گفت: شما از چهره های ارزشی به شمار می روید که در دوران دفاع مقدس برای دفاع از این مرز و بوم زحمات زیادی کشیدید و دارای افق دید بسیار بلندی هستید.

منبع: مهر

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.