دوشنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۳

«عمران خان» از رانندگی برای «بن سلمان» تا برخورد تحقیرآمیز با «اشرف غنی»

عمران خان

نخست وزیر پاکستان در حالی که با سنت شکنی از فرودگاه تا محل اقامت «بن سلمان» برای ولیعهد عربستان رانندگی کرد، این بار نیز خلاف مسائل دیپلماتیک برای استقبال از اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان تنها یک مشاور معمولی را فرستاد.

به گزارش گروه بین الملل قدس آنلاین، اشرف غنی رئیس جمهوری افغانستان جمعه گذشته به دعوت رسمی «عمران خان» نخست وزیر پاکستان به اسلام‌آباد سفر کرد.

پس از فرود هواپیمای رئیس جمهوری افغانستان در فرودگاه بین‌المللی اسلام‌آباد هیچ یک از مقامات ارشد دولت پاکستان برای استقبال از او حضور نداشتند.

دولت پاکستان «عبدالرازق داود» مشاور دولت در امور تجارت و سرمایه گذاری که به سختی می‌توان او را یک مقام ارشد دولتی دانست برای استقبال از اشرف غنی به فرودگاه فرستاد.

«آفتاب احمدخان شیرپاو» رهبر حزب قومی وطن پاکستان با اشاره به این موضوع تصریح کرد که دولت پاکستان با فرستادن یک شخص معمولی برای استقبال به رئیس جمهوری افغانستان توهین کرده است.

وی افزود: این درحالی است که چندی قبل برای استقبال از ولیعهد سعودی «عمران خان» نخست وزیر پاکستان به فرودگاه رفت و برای او رانندگی کرد.

وزیر سابق کشور پاکستان اظهار داشت: این رفتار دولت پاکستان با اشرف غنی در واقع توهین به مردم افغانستان و اقوام پشتون دو کشور محسوب می‌شود.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.