دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۸

با تلاش نیروهای امدادی

جسد فرد گم شده در ارتفاعات خسوف و بشکان شهرستان بافق پیدا شد

جسد فرد گم شده

یزد - رئیس جمعیت هلال احمر بافق گفت: پیکر بی جان مرد۵۲ساله حوالی روستاهای ارتفاعات خسوف و بشکان بافق معروف به کوه معدن بشکان پس از۴شب و ۵ روز جستجو، با همکاری و تلاش نیروهای امدادی پیدا شد.

به گزارش قدس آنلاین  به نقل ازروابط عمومی جمعیت هلال احمر استان یزد ؛ محمد رضا فتاحی با اشاره به اینکه فرد گمشده که از اهالی روستای خوسف است صبح دوشنبه هفته گذشته از منزل خارج شده است اظهار داشت: حوالی ساعت ۱۰ صبح تماس ها بی پاسخ می ماند.

وی با بیان اینکه این مرد ۵۲ ساله بود افزود:ساعت ۳۰ دقیقه بامداد صبح صبح روز سه شنبه طی تماس و اطلاع به جمعیت هلال احمر یک تیم از محل پایگاه سه چاهون به منطقه اعزام شد.

فتاحی تصریح کرد: گرچه خانواده وی به هلال احمر دیر اطلاع دادند، ولی به محض اطلاع از طریق ردیابی موبایل اطلاعات مربوطه استخراج شد و عملیات جستجو شدت یافت گرچه پهنا شناسایی در محدوده ۶۰ کیلومتر در ده کیلومتر بود.

وی افزود: به دلیل تاریکی اول وقت همان روز دو تیم با دو دستگاه خودرو آمبولانس و هایلوکس جمعاً ۹ نفر اعزام شدند و با همکاری  مردم محلی نسبت به گشت زنی و جستجو اقدامات لازم صورت گرفت.

رئیس جمعیت هلال احمر بافق با بیان اینکه در روز اول جستجو قریب به ۱۵ کیلومتر همراه با اعضای هلال احمر بافق در کوههای اطراف خوسف جستجو انجام شد تصریح کرد:طی هماهنگی با نیروی انتظامی، مدیریت بحران، اداره اطلاعات و محیط زیست نسبت به شناسایی از طریق موبایل با همکاری مخابرات و عوامل امنیتی اقدام کردیم.

فتاحی با اشاره به اینکه هلال احمر ضمن اعزام ۳ تیم امدادی و در روز دوم یک تیم همراه با ۲ قلاده سگ تجسس"آنست" و یک سورت پرواز بالگرد که با کرمان هماهنگ شد خاطر نشان ساخت: پرواز از تهران صورت گرفت و برای پیگیری بیشتر یک تیم جستجوگر از شهرستان کوهبنان در روز سوم به ما ملحق شدند و در روز آخر که منجر به پیدا شدن گمشده شد علاوه بر عوامل شهرستان و محلی تیم هایی از بهاباد نیز اعزام شدند.

فتاحی با بیان اینکه جسد در حالی دوربینی روی سینه و تفنگی در شانه داشت در نزدیکی کوه معدنی بشکان پیدا شد گفت:هلال احمر بافق روز جمعه از ساعت ۱۲:۳۰ دقیقه اعزام و تا نزدیکی های ۳۰ دقیقه بامداد در منطقه بود.

وی در پاسخ به اینکه علت کندی رایزنی چه بوده است افزود: به دلیل اینکه در  منطقه فقط یک آنتن بی تی اس وجود دارد و برای تعیین نقطه باید حداقل سه آنتن موجود باشد و یک آنتن در منطقه بروییه واقع شده که شعاع و طول را طولانی کرده است.

رئیس جمعیت هلال احمر بافق  با تقدیر از افراد و گروه‌هایی که در این جستجو همکاری داشتند کفت: شخص گم شده پیاده رویی طولانی داشته به گونه ایی که جسد وی درحوالی روستای بشکان یافت شده است.

این جستجو ۴ شب و پنج روز طول کشید، جستجویی که همه نیروها اعم از هلال احمر، نیروی انتظامی، گروه‌های کوهنوردی ،بافق و بهاباد، و افراد محلی و ....  دخیل بودند.

پلیس آگاهی ضمن حضور در صحنه ، علت فوت در حال بررسی بیشتر است .

انتهای پیام / 

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.