یکشنبه ۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۴

در نشست رییس پارک علم و فناوری گیلان با نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی عنوان شد :

ایجاد طرح جامع ۳۰ هکتاری پارک علم و فناوری گیلان مستلزم حمایت نمایندگان و مسئولین

پارک علم و فناوری گیلان

گیلان- رییس پارک علم و فناوری گیلان گفت : ایجاد طرح جامع ۳۰ هکتاری پارک علم و فناوری گیلان و تکمیل این پروژه مستلزم حمایت نمایندگان و مسئولین استان و کشور است .

به گزارش قدس آنلاین به نقل از روابط عمومی پارک علم و فناوری گیلان ،در ابتدا علی باستی رییس پارک علم و فناوری گیلان توضیحاتی را در مورد اهداف، ظرفیت‌ها و ماموریت‌های پارک علم و فناوری گیلان ارائه نمود و حمایت نمایندگان محترم مجلس را  از اصلی‌ترین ، تاثیرگذاران در اکوسیستم نوآوری و برای پیشرفت فضای علمی شهرستان و استان دانست.

باستی در ادامه به معرفی شرکت‌های فناور که در حوزه کشاورزی، محصولات فناوارنه خود را روانه بازار نموده‌اند، پرداخت و گفت: برخی از این شرکت‌های فناور مستقر در پارک دارای ایده محوری در حوزه های کشاورزی هستند و در این مدت توانسته‌اند محصولات خود را تولید و روانه بازار نمایند. که می‌توان به ایده محوری ساخت و تولید پهبادهای سمپاش اشاره کرد که با حمایت پارک توانست به مرحله تولید برسد و هم اکنون مشغول به تولید ۵۰ دستگاه از این پهبادهای سمپاش می باشد.

وی با اشاره به محصولات شرکت مزه سازان نوپژوه شمال گفت: خوشبختانه این شرکت توانسته است با فرآوری گیاه استویا و تولید شیرین کننده استویا بصورت مایع را تولید کند که می‌توان از این محصول برای تمامی کسانی که دیابت دارند استفاده، شود.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی ، ضمن ابراز خرسندی از حضور در پارک علم و فناوری گیلان گفت: در حوزه کشاورزی، دقت نظر بیشتری دارم و مخصوصا در حوزه برنج، با توجه به ظرفت‌های خوبی که شرکت‌های فناور در حوزه کشاورزی در این پارک دارند؛ باید گفت که می‌توان از این ظرفیت‌ها و محصولات نوآور و فناور شرکت‌های دانش بنیان، برای رفع برخی از مشکلات در حوزه کشاورزی استفاده کرد.

حسنی  با اشاره به این موضوع که جامعه نخبگان و فناوران این استان نیاز به فضای جدید و توسعه کالبدی و امکانات و زیرساخت‌ها جدید و متناسبی دارند گفت: طرح جامع سی هکتاری پارک می‌تواند این فضا را برای ایجاد اقتصاد مبتنی بر دانش در استان بوجود آورد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.