یکشنبه ۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۰

ربیعی در پاسخ به قدس:

نظر هیئت حل اختلاف در مورد گزارش سالانه به مجلس را هر چه باشد اجرا می‌کنیم

ربیعی

سخنگوی دولت از موضع قبلی خود در مورد الزام دولت به ارائه گزارش سالانه به مجلس عقب‌نشینی کرد و گفت: دولت قانون را اجرا می‌کند.

قدس آنلاین: علی ربیعی در نشست خبری امروز سخنگویی دولت  در پاسخ به سوال خبرنگار قدس آنلاین درمورد دلیل مقاومت دولت در برابر الزام به ارائه گزارش سالانه رئیس جمهور و وزرا به مجلس در شرایطی که شعار رئیس جمهور شفافیت بوده و آیین نامه داخلی مجلس پس از قانون اساسی یکی از محکم‌ترین قوانین است که اصلاحاتش به تأیید شورای نگهبان رسیده، اظهار داشت: 

ما به تمام قوانین احترام می گذاریم و به آنها عمل خواهیم کرد و هر آنچه در نهایت قانون شود را نیزاجرا می کنیم.

سخنگوی دولت با تایید اینکه شعار دولت قانون‌مداری بوده و  تأکید بر اینکه ما هر وقت به قانون عمل نکردیم  زیان دیدیم، افزود: منتها دولت این حق را هم دارد  که بگوید وقتی تذکر، سوال و استیضاح وزرا و رئیس جمهور در قانون به عنوان ابزار و حق مجلس برای نظارت پیش‌بینی شده ،آیا اینکه سالی یکبار هم  به مجلس برویم و گزارش عملکرد بدهیم و بر اساس آن گزارش ها یک دسته از رفتارها دیگری سامان بگیرد  . مفید به فایده است و شفافیت بیشتر ی ایجاد می‌کند. ما تأثیر انرا اینگونه نمی‌دانیم و فکر می کنیم این روند موجب تشتت و حتی عدم شفافیت بیشتر در زمینه گزارشها خواهد شد

ربیعی با تأکید بر اینکه ما نگفتیم که قانون را اجرا نمی‌کینم، اظهار داشت:   دولت فقط دیدگاه خودش را در مورد این قانون تبیین کرده است.

وی افزود: آقای امیری معاون پارلمانی رئیس جمهور در جلسه اخیر هیئت دولت این تغییر در آیین نامه داخلی مجلس را مطرح و برای هیئت وزیران تشریح کردند و قرار شد نامه‌ای درباره آثار و تبعات آن و آنچه که دولت  فکر می‌کند ناهمخوانی این مصوبه با قانون اساسی است را  خدمت مقام معظم رهبری ارسال کنیم و ایشان هم موضوع نامه رئیس جمهور را به هیئت حکمیت و حل اختلاف بین قوا ارجاع دادند که ریاست آن‌را  حجت الاسلام ابوترابی بر عهده دارند و هرچه نتیجه بررسی و نظر این هیئت باشد را اجرا می‌کنیم.

سخنگوی دولت بار دیگر تصریح کرد: ما فکر می‌کنیم سازوکار موجود کفایت می‌کند چون همین حالا هم بخش بزرگی از وقت و انرژی وزرای ما برای شفاف سازی و پاسخگویی صرف می‌شود که شاید این میزان انرژی و وقت لازم باشد اما هرچیزی را باید به اندازه خودش دید.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.