یکشنبه ۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۱

مشهدی‌ها با صرفه‌جویی برق به کمک کودکان کار می‌روند

صرفه جوئی در مصرف برق- قطعی برق

شرکت توزیع نیروی برق مشهد پویشی با عنوان «دو ساعت در سه روز گرم برای کودکان کار» به راه انداخته است که در صورت پیوستن مشترکان به این پویش و صرفه جویی دو ساعته در مصرف برق، عواید حاصل آن به کودکان کار هدیه می‌شود.

به گزارش قدس آنلاین ؛ سخنگوی شرکت توزیع نیروی برق مشهد روز یکشنبه در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: این پویش برای نخستین بار در کشور با همکاری اداره کل بهزیستی و اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی و تعدادی از استارت آپها به اجرا در می آید.

علیرضا کاشی افزود: مشترکان برق مشهد با پیوستن به این پویش طی روزهای هفتم تا نهم مرداد ماه از ساعت ۱۵ تا ۱۷ بعد از ظهر در مصرف برق صرفه جویی خواهند کرد.

وی اضافه کرد: از آنجا که مشهد یک میلیون و ۵۵۰ هزار مشترک برق دارد خاموش کردن حتی یک لامپ یا کم کردن شدت یک کولر می تواند صرفه جویی قابل توجهی را رقم بزند.

سخنگوی شرکت توزیع نیروی برق مشهد گفت: در ساعات یاد شده، مصرف برق در تمامی شهر مشهد پایش و به ازای هر کیلو وات ساعت کاهش برق، ارزش ریالی آن محاسبه می شود.

کاشی افزود: پس از اتمام زمان اجرای پویش و محاسبه ارزش ریالی صرفه جویی برق، مبلغ جمع آوری شده طی مراسمی به کودکان کار مشهد هدیه می شود.

 از ابتدای امسال تاکنون ۴۰۰ کودک کار در کلانشهر مشهد توسط گروههای مددکاری اداره کل بهزیستی خراسان رضوی شناسایی و ساماندهی شده اند که  ۴۰ درصد از ۴۰۰ کودک کار شناسایی شده را کودکان افغانستانی و اتباع خارجی تشکیل می دهند.

عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور نیز امروز در یکصدو بیستمین جلسه شورای اجتماعی کشور در تهران اعلام کرد که بیش از ۸۰ درصد کودکان کار و خیابان کشور از اتباع کشورهای دیگر هستند. 

منبع : ایرنا

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.