دوشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۳

معاون شهردار مشهد خبر داد؛

حل معضل گرانی تاکسی‌ها/ بلیت‌فروشی در ترمینال ممنوع می‌شود

افزایش نرخ کرایه تاکسی

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهردار مشهد از حل معضل گرانی تاکسی‌ها در اطراف حرم مطهر رضوی با راه‌اندازی سامانه اعلام قیمت به مشتری بر اساس مسیر پیش از سوار شدن به تاکسی خبر داد.

به گزارش قدس آنلاین ، خلیل‌الله کاظمی در حاشیه شصت‌وهشتمین جلسه علنی پنجمین دوره شورای اسلامی شهر مشهد که امروز در تالار شهر برگزار شد و در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: به منظور حل دغدغه مردم و مدیریت شهری در خصوص قیمت تاکسی‌ها به ویژه در اطراف حرم مطهر رضوی قرار است از روز جمعه و به صورت آزمایشی طرحی در ایستگاه‌ تاکسی‌ خطی دوربرگردان شیرازی اجرا شود که بر اساس آن مسافران پیش از سوار شدن به تاکسی به مراجعه به کیسوک‌های تاکسیرانی و با اعلام مقصد قیمت سفر را دریافت و سپس به تاکسی مراجعه می‌کنند.
وی ادامه داد: با اجرای این طرح مسافران به صورت مستقیم به تاکسی مراجعه نمی‌کنند و دغدغه مسافران در خصوص قیمت تاکسی‌ها بر طرف می‌شود. در صورت موفقیت این طرح در سایر ایستگاه‌های تاکسی نیز اجرا می‌شود.
کاظمی همچنین در خصوص حل معضلات پایانه مسافربری، تصریح کرد: به منظور حل مشکلات تهیه بلیت در پایانه مسافربری امام رضا(ع) و جمع‌آوری دلالان و وضعیت نامناسب فروش بلیت با همکاری انجمن صنفی پایانه‌های مسافربری و دادستانی طرحی اجرا خواهد شد که بر اساس آن بلیت‌ها به صورت الکترونیکی صادر شده و فروش دستی بلیت در پایانه ممنوع خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد:  با اجرای این طرح مسافران می‌توانند بلیت‌های خود را به صورت الکترونیکی از سه طریق خرید از مبدأ، خرید از شرکت‌های خدمات سفر و مراجعه مستقیم به سامانه اینترنتی فروش بلیت خریداری کنند و فروش دستی بلیت درپایانه پایان خواهد یافت.
معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهردار مشهد افزود: همچنین ترمینال ورودی به اتوبوس همانند فرودگاه ایزوله خواهد شد و تنها مسافران می‌توانند در محل سوار شدن به اتوبوس حضور پیدا کنند.
وی گفت: این طرح آماده شده و پس از انجام هماهنگی‌های لازم از دو سه ماه دیگر اجرایی می‌شود.
کاظمی همچنین در خصوص آخرین وضعیت اجرای ادامه مسیر خط سوم بی‌آرتی، بیان کرد: قرار است ادامه این مسیر به صورت خط ویژه اجرایی شود. مصوبه اجرای آن از شورای همتا نیز گرفته شده و کارگروهی متشکل از دستگاه‌های ذی‌ربط برای بررسی جزئیات طرح تشکیل شده است.
وی ادامه داد: پس از تأیید نهایی این خط ویژه اجرایی خواهد شد.
 معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهردار مشهد همچنین در خصوص آخرین وضعیت ایستگاه‌های دوچرخه در سطح شهر گفت: اولویت اول حل مشکل قرار داد ایستگاه‌های دوچرخه است که در دوره قبل بسته شده و اشکالاتی به آن وارد است. همچنین دستگاه‌های نظارتی و قضایی نیز به آن ورود پیدا کرده‌اند و شهرداری پس از اعلام نظر دستگاه قضایی می‌توان به آن ورود کند.
وی اضافه کرد: با این وجود اقدامات مناسبی در توسعه خطوط دوچرخه برداشته شده است و امسال 28 میلیارد تومان در راستای بهسازی پیاده‌روها اختصاص یافته است. از این پس مسیر دوچرخه در تمامی پیاده‌روهای بهسازی‌ شده اجرا خواهد شد.
منبع : ایسنا
انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.