سه‌شنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۴

نقشه بن سلمان برای سرنگونی دولت ترکیه پس از ماجرای خاشقجی ­

بن سلمان اردوغان

پایگاه اینترنتی میدل ایست آی فاش کرد عربستان پس از تیره شدن روابط ریاض و آنکارا در پی قتل خاشقجی، «طرحی راهبردی» برای سرنگونی دولت ترکیه داشته است.

به گزارش گروه بین الملل قدس آنلاین، پایگاه اینترنتی میدل ایست آی فاش کرد عربستان سعودی طرح راهبردی برای سرنگونی دولت ترکیه داشته است.

این پایگاه اینترنتی با استناد به سند محرمانه اماراتی فاش کرد که طرح محمد بن سلمان برای مقابله با دولت اردوغان به طور کامل برنامه‌ریزی شد و عربستان بعد از اینکه بن سلمان به این نتیجه رسید که در ماجرای جمال قاشقجی (روزنامه‌نگار منتقد عربستانی) بیش از حد در برابر اردوغان صبوری کرده است، اجرای «طرح راهبردی» خود را برای مقابله با دولت ترکیه آغاز کرد.

خاشقجی دهم مهر ۱۳۹۷ پس از ورود ساختمان کنسولگری عربستان در شهر استانبول ترکیه، در آنجا به قتل رسید. مقامات عربستان پس از دو هفته اظهار بی‌اطلاعی از سرنوشت او، سرانجام اعلام کردند خاشقجی در درگیری که در داخل ساختمان کنسولگری این کشور روی داده، کشته شده است. تاکنون جسد-که گفته می‌شود پس از تکه‌تکه شدن در اسید حل شده است- یا بقایای جسد خاشقجی یافت نشده است.

دادستانی کل استانبول در بیانیه‌ای اعلام کرد خاشقجی بلافاصله پس از ورود به کنسولگری عربستان سعودی در این شهر، طبق نقشه قبلی خفه و کشته شده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.