شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۶

سرپرست معاونت گردشگری استان در گفتگو با قدس آنلاین:

سهم کالاهای خارجی از سبد سوغات گردشگران خراسان رضوی باید کاهش پیدا کند

رضاطلبی

بیدخوری

سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی گفت: در سال رونق تولید باید به سمتی برویم که سهم کالاهای خارجی را در سوغات گردشگران به حداقل برسانیم که توجه به صنایع دستی،صنعت بسته بندی و مواردی از این قبیل تاثیر به سزایی در این موضوع دارند.

یوسف بیدخوری در گفتگو با قدس آنلاین اظهار داشت: بیش از ۴۰درصد از ظرفیت اقامتگاه های استان خراسان رضوی توسط زائران و گردشگران خارجی پر شده است.

وی تصریح کرد: بیشترین گردشگران خارجی که در تابستان به استان خراسان رضوی سفر کرده اند به ترتیب از کشورهای عراق، آذربایجان و پاکستان می باشد و حتی نوسانات ارزی باعث شده است که تمایل سفر و ماندگاری آنها در خراسان رضوی و بویژه شهر مقدس مشهد افزایش پیدا کند که به طور میانگین زمان اقامت آنها درحال حاضر حدود پنج روز می باشد.

سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی با بیان اینکه این استان بیشترین اقامتگاه را در سطح کشور دارد، تصریح کرد: از ظرفیت اقتصاد و در آمد زایی گردشگر در استان خراسان رضوی  آنچنان که باید استفاده نشده است و صنایع دستی و سوغات استان در این زمینه مورد غفلت قرار گرفته اند و کالاهای چینی نقش عمده ای از سبد سوغات گردشگران خارجی و حتی داخلی استان را به خود اختصاص داده اند.

بیدخوری  ادامه داد: در سال رونق تولید باید به سمتی برویم که سهم کالاهای خارجی را در سوغات گردشگران به حداقل برسانیم که توجه به صنایع دستی،صنعت بسته بندی و مواردی از این قبیل تاثیر به سزایی در این موضوع دارند.  

بیدخوری افزود: یک گردشگر خارجی به طور میانگین در طول ۵ روز اقامت خود در شهر مقدس مشهد ۸۵۰دلار هزینه می کند.     

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.